Události ze dne 15.6.2021

16.06.2021 17:11

Deset minut po deváté hodině informoval městskou policii obyvatel Družstevní ulice o tom, že došlo k uschnutí břečťanu rostoucího na jeho zahradě, přičemž dodal, že se tak s největší pravděpodobností stalo v důsledku předchozího jednání jeho sousedů, s nimiž má dlouhodobé spory a kteří pravděpodobně tuto jeho rostlinu postříkali chemickou látkou. Dotyčný muž strážníkům po příjezdu sdělil, že dodatečně shledal, že se v tomto případě nejednalo o použití chemikálie, nýbrž že došlo k tomu, že jeho sousedé větve břečťanu zasahující na jejich pozemek ostříhali. Oznamovatel následně požádal pouze o zadokumentování jejich jednání, aby bylo zřejmé, že k tomuto činu došlo, neboť jeho dlouhodobé spory se sousedy již řeší přestupková komise a zároveň hlídku požádal, aby příslušné sousedy poučila o tom, že by jej příště jako majitele rostliny měli o svém záměru předem informovat.

V 9.24 hodin byli strážníci přivoláni do Hradištní ulice, neboť tam občanka zaregistrovala zraněnou kočku. Při příjezdu hlídky bylo uvedené zvíře již uhynulé, proto je strážníci dopravili do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde byla tato kočka umístěna do speciálního mrazicího boxu, odkud bude následně předána k odborné likvidaci.

Před patnáctou hodinou obdržela městská policie oznámení o tom, že v Městském parku se nachází zřejmě zraněný holub. Hlídka tohoto již uhynulého ptáka vyzvedla a rovněž jej umístila do speciálního mrazicího boxu v areálu Technických služeb.

Přesně v devatenáct hodin se na služebnu městské policie na Resselově náměstí dostavil místní občan, jenž strážníkům předal cizí nalezenou peněženku, jež obsahovala doklady a finanční hotovost. Po dvacáté první hodině hlídka tuto peněženku i s obsahem předala jejímu majiteli.

Ve 20.40 hodin vyjeli strážníci do Tyršova náměstí, protože tam parkoval automobil s rozsvícenými světlomety, přičemž v jeho interiéru, ani v okolí se nikdo nenacházel. Hlídka zjistila majitele tohoto vozidla, avšak kontaktovat jej se jí žádným způsobem nepodařilo.

O šestnáct minut později oznámila na linku 156 žena, že u čerpací stanice ve Slatiňanech právě odchytla volně pobíhajícího psíka, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. O chvíli později dotyčná občanka oznámení odvolala s tím, že uvedené zvíře již vyzvedl v pořádku jeho majitel.

Ve 22.01 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že ve Slatiňanech v ulici Boženy Němcové volně pobíhá kůň. Hlídka po příjezdu do uvedené ulice zjistila místního majitele tohoto zvířete a kontaktovala jej. Dotyčný muž následně svého koně odvedl a řádně zajistil.

Chvíli před půl jedenáctou oznámila na tísňovou linku obyvatelka bytového domu ve Škroupově ulici, že ze svého bytu zaslechla volání o pomoc, které vycházelo z okolí obchodního centra na Borzně. Hlídka však na příslušném místě zastihla příslušníky PČR, již celou věc řešili.

Ve 23.10 hodin byli strážníci přivoláni opět na Borznu, protože tam tentokrát opilí bezdomovci rušili noční klid. Po vyřešení přestupku hlídka tyto tři osoby, orientované místem i časem, vykázala.

O sedm minut později kontaktoval městskou policii občan s tím, že na jednom z balkónů bytového domu ve Fibichově ulici muž hází židlemi a poslouchá hlasitě znějící hudbu. Hlídka uvedenou budovu prověřila, avšak uvedené jednání tam nezpozorovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑