Události ze dne 15.6.2023

19.06.2023 15:33

V 7.30 hodin informovali žáci strážníka, vykonávajícího dohled před přechodem pro chodce na Školním náměstí o tom, že na nedaleké travnaté ploše zpozorovali mladé ptáče, jež nedokázalo vzlétnout, přičemž pojali obavu o jeho život a zdraví. Strážník tuto sýkorku vyzvedl a dopravil na služebnu, kde ji prozatím umístil do přepravního boxu. O chvíli později uvedeného ptáka převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

Po osmé hodně kontaktoval městskou policii občan s tím, že na vozovce v ulici V Hliníkách leží uhynulá kočka. Hlídka příslušné místo a poté i celou ulici prověřila, avšak ležící zvíře nezaregistrovala.

V 8.51 hodin byli strážníci přivoláni do čerpací stanice v ulici Obce Ležáků, neboť tam došlo k tomu, že jeden ze zákazníků po natankování paliva do automobilu z prostoru stanice odjel, aniž natankované pohonné hmoty uhradil. Hlídka zjistila majitele příslušného vozidla a následně kontaktovala jeho příbuznou, jež strážníkům sdělila, že dotyčný muž zřejmě v roztržitosti opomenul palivo uhradit, přičemž dodala, že momentálně se nachází mimo domov, proto se sama dostaví do příslušné čerpací stanice, kde dlužnou částku za svého příbuzného uhradí. V podvečer informovala městskou policii obsluha zmíněné stanice o tom, že tato žena svůj příslib dodržela a dlužnou částku za pohonné hmoty doplatila.

O devět minut později bylo oznámeno na linku 156, že místní bezdomovec znečistil prostor autobusové zastávky na Tyršově náměstí. Hlídka o chvíli později uvedené místo prověřila, přičemž jeho znečistění ani nutnost provedení úklidu nezpozorovala.

V 17.10 hodin se obrátila na městskou policii mladá žena s tím, že u panelového domu ve Škroupově ulici zaregistrovala na zemi ležící cizí mobilní telefon. Hlídka uvedený přístroj od oznamovatelky převzala a poté jej uložila do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu Chrudim.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑