Události ze dne 15.7.2021

17.07.2021 08:36

V 8.05 hodin přijali strážníci oznámení o špatně parkujících vozidlech v Havlíčkově ulici, u odbočky k náměstí U Vodárny. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že vozidla, která zde měla ztěžovat průjezd ostatním řidičům, již z místa odjela.

Krátce po půl desáté dopolední řešila hlídka další oznámení o  špatné parkujících vozidlech, tentokrát v Hradištní ulici. Zde byly na dvě vozidla umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče, se třetím řidičem byl přestupek řešen domluvou.

V 14.57 hodin oznámila žena na linku 156, že v ulici Čs. partyzánů leží na zemi muž. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o muže z Rosic. Hlídce uvedl, že se cítí po zdravotní stránce v pořádku, prý si chtěl odpočinout.

Poté se strážníci přesunuli do Pobřežní ulice, kde na základě telefonického oznámení řešili celkem sedm špatně parkujících vozidel, za jejichž stěrače byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před šestnáctou hodinou se na městskou policii obrátil občan s oznámením o nevhodně se chovajících bezdomovcích u obchodního domu Tesco. Dle jeho sdělení zde bezdomovci na parkovišti obtěžují zákazníky prodejny. Na parkovišti byli nalezeni tři bezdomovci, dva muži a jedna žena, kteří byli po jednání s hlídkou z místa vykázáni.

V 20.29 hodin oznámil občan na linku 156, že v Čáslavské ulici, u domu čp. 1159, parkuje vozidlo na veřejné zeleni. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním jedné výzvy.

O hodinu později vyjížděli strážníci do místní části Presy, kde měl v příkopu ležet muž. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o muže ze Slatiňan. Muž jevil známky silné opilosti, dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 3,96 promile alkoholu. Následoval tak převoz k lékařskému vyšetření do chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho převozu a umístění v protialkoholní záchytné stanici. Tam byl muž následně převezen a ve 22.30 hodin v pořádku předán tamnímu personálu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑