Události ze dne 15.8.2020

17.08.2020 19:58

V 8.09 hodin oznámil občan na linku 156, že v Poděbradově a Dašické ulici mělo dojít k neoprávněné manipulaci s přenosným dopravním značením. V Poděbradově ulici strážníci uvedli dopravní značení do původního stavu, v Dašické ulici zdůraznili zákazové značení páskou městské policie.

 

V 8.48 hodin se na služebnu městské policie dostavil občan, který strážníkům předal nalezenou peněženku. O zhruba půl hodiny později se na služebnu městské policie dostavila její majitelka, které byla peněženka předána.

 

Krátce před patnáctou hodinou požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR. Žádal prověřit oznámení, ve kterém muž uvedl, že na zvonek jeho bytu v ulici U Stadionu opakovaně zvoní cizí muž. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o muže s trvalým pobytem v Chrasti. Muž byl pod vlivem alkoholu, dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 2,15 promile alkoholu. Jelikož u něho vzrůstala agresivita, byla mu nasazena služební pouta a následně byl převezen do místní nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Tam byl muž po šestnácté hodině v pořádku předán personálu.

 

V 16.38 hodin přijali strážníci oznámení, že na parkovišti u obchodního domu Kaufland se má nacházet muž, který oslovuje kolemjdoucí a snaží se vybírat peníze v rámci sbírky na neslyšící osoby. Hlídka provedla kontrolu uvedeného parkoviště a poté i parkovišť u ostatních prodejen, podezřelá osoba však nebyla nalezena.

 

Následně hlídka přejela do Revoluční ulice, kde měl v zaparkovaném vozidle přespávat muž, který měl údajně u vozidla vykonávat potřebu. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o muže, který je trvalým pobytem hlášen na místním městském úřadě. Kolem vozidla bylo uklizeno, nebyl zde zaznamenán žádný nepořádek. Žádné přestupkové jednání nebylo zjištěno. V následujících dnech zde budou prováděny kontroly.

 

Před půl devátou večerní prověřovala hlídka oznámení, ve kterém oznamovatel uvedl, že na novém skateparku, který není ještě otevřen, již jezdí mládež. Provedenou kontrolou nebyl žádný pohyb osob v prostoru skateparku zaznamenán.

 

O chvíli později hlídka v ulici Dr. Bartůňka převzala nález v podobě osobních dokladů a finanční hotovosti. Ještě týž den se strážníkům podařilo kontaktovat majitele, kterému byly doklady i finanční hotovost předány.

 

Krátce po půlnoci bylo na městskou polici nahlášeno rušení nočního klidu hlasitou hudbou z areálu hřiště v Janderově. Jelikož se jednalo o hudební produkci, která byla povolena do čtyřiadvacáté hodiny, byla následně hudba vypnuta. Hlídka v okolí hřiště setrvala do půl druhé, na místě byl již klid.

 

Před druhou hodinou ranní se na strážníky obrátil muž, který v oznámení uvedl, že v ul. Čs. partyzánů se nachází vozidlo, u kterého se opakovaně spouští alarm. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel vozidla, kterého se však nepodařilo kontaktovat. Hlídka provedla kontrolu vozidla, u kterého setrvala 20 minut, alarm se v době kontroly nespustil.

 

Po půl třetí ranní vyjížděla hlídka do Gorkého ulice, kde se měl pohybovat hlasitě křičící muž. Provedenou kontrolou nebyl žádný muž nalezen, na místě byl klid.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑