Události ze dne 16.10.2021

18.10.2021 18:34

Před sedmou hodinou ranní kontaktoval městskou policii občan s tím, že v Opletalově ulici odchytl volně pobíhajícího psíka. Strážníci od muže toto zvíře převzali a následně se pokusili  dle mikročipu, umístěného na jeho těle, zjistit majitele. To se nezdařilo, proto hlídka psa dopravila do útulku v Sečské ulici, kde byl v pořádku umístěn do připraveného kotce.

Přesně v poledne byli strážníci přivoláni k lávce v Moravské ulici, neboť tam na zemi ležel neznámý muž. Hlídka se po příjezdu pokusila dotyčného místního občana, z něhož byl silně cítit alkohol, probrat, což se strážníkům nepodařilo, proto přivolali Zdravotní záchrannou službu. V přítomnosti zdravotníků tento muž procitl, proto byl podroben orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou přes dvě promile alkoholu. Po domluvě se zasahujícím lékařem hlídka tohoto člověka následně v pořádku předala do domácí péče jeho matce.

V 17.07 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že u supermarketu v ulici SNP se pohybuje neznámý muž, zřejmě Bulhar, jenž vybírá peníze od kolemjdoucích osob. Strážníci dotyčného cizince zastihli u nedalekého obchodního centra. Po vyřešení jeho protiprávního jednání jej hlídka vykázala.

Před osmnáctou hodinou vyjeli strážníci ke skateparku v ulici Dr. Milady Horákové, neboť se tam pohyboval neznámý muž, jenž se měl k přítomným lidem chovat vulgárně. Dotyčný člověk hlídce po příjezdu uvedl, že přítomné sportovce učil správné technice jízdy, přičemž k jejich motivaci použil i tvrdé výrazy. Vzhledem k tomu, že o jeho trenérské lekce nikdo z přítomných lidí nestál, strážníci jej ze sportoviště vykázali.

V 18.58 hodin se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc obyvatelka Hniličkovy ulice, jež uvedla, že ji napadá její přítel. Strážníkům následně tato žena uvedla, že dotyčný muž ji opakovaně udeřil pěstí do hrudníku, a dodala, že lékařské vyšetření vyhledá sama až následující den. Vzhledem k tomu, že její přítel jevil známky požití alkoholu, byl vyzván, aby se k podání vysvětlení dostavil na služebnu následující den, a poté byl z bytu své přítelkyně vykázán. Po zadokumentování bude celá věc předána k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

Po devatenácté hodině byli strážníci přivoláni do ulice B. Martinů, kde před tamní garáží parkoval cizí automobil. Vzhledem k tomu, že majitele tohoto vozidla se hlídce žádným způsobem nepodařilo kontaktovat, umístila za stěrač jeho automobilu výzvu pro nepřítomného řidiče. Po chvíli se k takto zaparkovanému vozidlu dostavil příbuzný majitele, jenž automobil přeparkoval s vysvětlením, že toto vozidlo tam předtím zaparkoval kamarád. Dopravní přestupek bude na základě výzvy, umístěné za stěrač automobilu, vyřešen s odpovědným řidičem na služebně v následujících dnech.

Ve 20.35 hodin informovala městskou policii žena, že u panelového domu ve Vlčnovské ulici dlouhou dobu křičí muž. Strážníci zjistili jeho totožnost a poté kontaktovali jeho matku, jež se o chvíli později dostavila na místo s tím, že se o svého syna postará.

O minutu později bylo oznámeno na linku 156, že v Široké ulici u budovy muzea se nachází opilý člověk. Hlídka dotyčného muže sedícího na lavičce shledala jako mírně podnapilého, avšak orientovaného místem i časem a schopného samostatné chůze, proto následně odjela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑