Události ze dne 16.12.2021

17.12.2021 10:30

V 9.07 hodin přijali strážníci oznámení, že na parkovišti u finančního úřadu blokuje parkující vozidlo vjezd na dvůr úřadu. Hlídka provedla kontrolu uvedeného místa, žádné vozidlo zde nebylo zjištěno, vjezd na dvůr byl volný.

O hodinu později prověřovala hlídka oznámení, v němž oznamovatelka uvedla, že na parkovišti u obchodního domu Tesco chodí podezřelý muž, který zde vybírá peníze v rámci sbírky na hluchoněmé. Provedenou kontrolou nebyl muž odpovídající popisu nalezen.

Následně se hlídka přesunula do ulice U Stadionu, kde měla v jednom z bytů žena problémy se svým synem, který ji měl slovně napadat a poté ji udeřit do hlavy. Žena neměla žádná viditelná zranění, možnost lékařského vyšetření odmítla. Celý případ byl zadokumentován a následně bude postoupen k dořešení přestupkové komisi.

V 12.15 hodin oznámil občan na linku 156, že za Chrudimí při výjezdu na Pardubice je v příkopě sražená srna. Likvidaci srny zajistil přivolaný člen mysliveckého sdružení.

Po třinácté hodině převzali strážníci v prodejně Kik nalezenou peněženku s platební kartou, doklady a finanční hotovostí. Po zadokumentování byla peněženka uložena do oddělení ztrát a nálezů.

Další oznámení o špatném parkování prověřovala hlídka po půl třetí, kdy mělo na Palackého třídě parkovat vozidlo na vodorovném dopravním značení. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že vozidlo již z místa odjelo.

V 15.21 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení, ve kterém žena uvedla, že byla v domě Na Větrníku slovně napadena svým sousedem. Na místě bylo zjištěno, že k rozepři zde došlo ohledně opakovaného rušení nočního klidu. Muž je majitelem bytu, ve kterém mají žít hluční nájemníci. Za přítomnosti hlídky se obě strany domluvily na dalším postupu. Po hlídce již nikdo nic dále nežádal.

V 15.23 hodin se na městskou policii obrátila pracovnice ostrahy obchodního domu Albert, která oznámila, že do prodejny přišel muž a přinesl vysokou finanční hotovost, kterou nalezl v tamním bankomatu. Strážníci peníze převzali a po pečlivém zadokumentování je uložili do oddělení ztrát a nálezů.

O půl hodiny později bylo na městskou policii oznámeno parkování vozidla na vodorovném dopravním značení v Novoměstské ulici. Provedenou kontrolou nebylo na uvedeném místě žádné vozidlo zjištěno.

Krátce před třiadvacátou hodinou vyjížděla hlídka do ulice Svatopluka Čecha, kde se měl pohybovat podezřelý muž, který zde bral za kliky dveří vozidla. Muž byl na místě nalezen, k celé věci uvedl, že se domníval, že jde o vozidlo jeho kamaráda, ve kterém chtěl přenocovat. Žádné poškození zaparkovaných vozidel nebylo zjištěno. Po jednání s hlídkou muž místo opustil.

V 5.19 hodin oznámil občan na linku 156, že na Masarykově náměstí leží na zemi muž, držící v ruce pivo. Muž byl v mírně podnapilém stavu, orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Neměl žádná viditelná zranění. Z místa následně odešel.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑