Události ze dne 16.3.2021

17.03.2021 16:26

V 11.52 hodin oznámila na linku 156 sestra z interního oddělení nemocnice ve Václavské ulici, že ve vstupní hale jejich budovy sedí bezdomovec, jenž odmítl odejít. Hlídka po příjezdu tohoto místem i časem orientovaného muže, jenž lékařské ošetření nežádal, z nemocnice vykázala.

Třicet šest minut po poledni byli strážníci opět přivoláni do nemocnice ve Václavské ulici, protože tentokrát muž bez domova ležel u dveří patologie a odmítal zdravotnické zařízení opustit. Hlídka tohoto člověka opět z nemocnice vykázala.

V 14.05 hodin se ke služebně městské policie dostavil občan, jenž na Tyršově náměstí nalezl cizí mobilní telefon. Strážníci tento přístroj od muže převzali. Přibližně o dvacet minut později nalezený telefon vyzvedl na služebně v pořádku jeho majitel z Chrudimi.

O tři hodiny později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Čs. armády, kde na chodníku ležel opilý muž. Hlídka tohoto muže, jenž nebyl orientován místem ani časem, podrobila orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 3,09 promile alkoholu. Strážníci tohoto muže následně dopravili na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej dopravila hlídka.

V 17.44 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že v jednom z bytových domů v Topolské ulici se na společné chodbě zdržují dva bezdomovci, kteří odmítají budovu opustit. Hlídka tyto osoby zastihla již na ulici, když odcházeli. Po zjištění jejich totožnosti strážníci odjeli.

Dvě minuty po osmnácté hodině upozornil městskou policii občan na to, že před Markovicemi zaregistroval nebezpečně nakloněný reklamní banner, jenž by při pádu mohl někoho zranit. Strážníci tuto informaci prověřili a poté reklamní plochu přemístili na závětrnou stranu, kde nehrozil její pád. O události hlídka učinila zápis do knihy závad a celou věc dala na vědomí úředníkům z Odboru správy majetku Městského úřadu Chrudim.

V 18.05 byli strážníci přivoláni k peněžnímu ústavu na Palackého třídě, protože tam ležel na zemi bezdomovec. Hlídka tohoto člověka, orientovaného místem i časem, z místa vykázala.

Před půl osmou bylo oznámeno na linku 156, že ve Václavské ulici parkuje automobil na zeleni. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 19.30 hodin vyjeli strážníci do ulice Dr. Bartůňka, protože tam na parkovacích místech vyhrazených pro vozidla invalidů měly stát automobily bez příslušného označení. Hlídka v uvedené ulici zaregistrovala jedno takové vozidlo, na něž umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po dvacáté první hodině kontaktoval městskou policii občan s tím, že u peněžního ústavu na Palackého třídě zpozoroval ležícího bezdomovce. Strážníci dotyčného muže zastihli uvnitř budovy v její přístupné části, odkud tohoto člověka vykázali.

Ve 22.34 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že u jednoho z domů v sídlišti U Stadionu parkují automobily na zeleni. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑