Události ze dne 16.4.2023

17.04.2023 16:08

Po sedmé hodině ranní byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, neboť pracovník ostrahy této prodejny oznámil, že tam došlo ke krádeži. Dotyčný muž hlídce po příjezdu sdělil, že ve chvíli, kdy ráno otvíral dveře supermarketu, umístil v jejich blízkosti prázdnou přepravku od pivních láhví, kterou tam na okamžik ponechal bez dozoru. Jakmile se po chvíli vrátil zpět, shledal, že tento předmět mezi tím někdo odcizil. Na základě záběrů z bezpečnostní kamery vyšlo najevo, že uvedeného jednání se dopustil místní muž, jehož hlídka na základě místní znalosti poznala, proto strážníci vyjeli do místa jeho bydliště, kde jej vyzvali k podání vysvětlení. Protože dotyčný podezřelý člověk se ke svému úmyslnému jednání doznal, přičemž dodal, že tuto přepravku obratem odevzdal, aby utržil sto korun, hlídka jej vyzvala, aby tuto částku, která mu byla v supermarketu za přepravku vyplacena, hned v pondělí v prodejně uhradil s tím, že pokud tak učiní, bude s ním jeho přestupek proti majetku vyřešen na místě pokutovým příkazem. Muž přislíbil, že tak učiní.

V 8.21 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v kolejišti u místního hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové se pohybuje žena bez domova. Hlídka prověřila příslušný úsek železniční trati i její okolí, avšak s negativním výsledkem.

Minutu po desáté hodině informovala městskou policii občanka o tom, že na chodníku u supermarketu v ulici SNP se nachází odložená injekční stříkačka. Hlídka tento předmět na uvedeném místě vyzvedla a poté jej předala k odborné likvidaci.

O chvíli později vyjeli strážníci na čerpací stanici v ulici Na Ostrově, neboť tam jeden ze zákazníků opustil prostor stanice, aniž uhradil natankované palivo. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele příslušného vozidla a kontaktovala jej. Dotyčný muž sdělil, že uvedený automobil užívá rodina jeho příbuzné a že je na vzniklý problém okamžitě upozorní. Po jedenácté hodině informovala městskou policii obsluha příslušné čerpací stanice o tom, že odpovědný řidič se dostavil zpět do stanice, přičemž dlužnou částku s omluvou za roztržitost doplatil. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

V 18.18 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v areálu letního kina v Lázeňské ulici se nachází člověk, jenž se pohybuje na konstrukci umístěné za promítacím plátnem, přičemž zmateně křičí. Strážníci dotyčného muže, jenž po jejich příjezdu dobrovolně slezl na zem, z místa vykázali, orientovaného místem i časem. Jeho jednáním nebyla způsobena žádná škoda na majetku.

Dvacet pět minut po dvacáté hodině se obrátil na městskou policii se žádostí o pomoc občan, jenž sdělil, že jeho matka, která žije v Chrudimi, nereaguje na jeho telefonáty, pročež pojal obavu o její život a zdraví a požádal tedy strážníky, aby ji kontaktovali. Hlídka dotyčnou ženu vyššího věku zastihla doma po pádu ležící na zemi, proto ji v pořádku vyzvedla a uložila zpět na lůžko. Poté strážníci odjeli a jejího syna o stavu matky informovali.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑