Události ze dne 16.6.2021

17.06.2021 14:14

V 7.50 hodin vyjeli strážníci do Tovární ulice, neboť pracovnice tamní ubytovny nalezla cizí peněženku s doklady. Hlídka nalezené věci převzala a poté je odevzdala do oddělení ztrát a nálezů při městském úřadu v Chrudimi.

Osm minut před devátou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že na náměstí U Vodárny není možné projet automobilem kvůli nesprávně zaparkovaným vozidlům. Hlídka na tyto tři automobily umístila výzvy pro nepřítomné řidiče. Průjezdnost tam byla zachována.

V 10.52 hodin byli strážníci přivoláni do Průmyslové ulice, kde cizí vozidlo parkovalo přímo před vjezdem do areálu tamní společnosti. Hlídka na uvedeném místě zastihla dva nesprávně zaparkované automobily, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Několik minut po poledni obdržela městská policie informaci, že na autobusové zastávce v Pardubické ulici se vzájemně fyzicky napadá skupinka lidí a cestující, již tam čekají na příjezd autobusu, se jich obávají. Strážníci na uvedené zastávce zastihli tři osoby bez domova. Dva z těchto lidí, orientované místem i časem, hlídka vykázala, přičemž muže, jenž jevil známky požití alkoholu a nebyl orientován místem, ani časem, podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol. Vzhledem k tomu, že dotyčný člověk nadýchal přes tři promile alkoholu, byl poté služebním vozidlem dopraven na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Strážníci následně tohoto muže přepravili do zmíněného zdravotnického zařízení, kde jej v pořádku předali do péče přítomného personálu.

V 16.18 hodin se dovolal na linku 156 muž z Heřmanova Městce, jenž upozornil na to, že u tamního železničního přejezdu nedaleko vlakového nádraží zřejmě došlo k technické závadě na železničním signalizačním zařízení, neboť tam již čtyřicet minut blikají výstražná světla červené barvy, přestože žádný vlak tudy neprojel a tvoří se tam velké kolony stojících automobilů. Operátor městské policie o této skutečnosti vyrozuměl službu konajícího kolegu z Heřmanova Městce, jenž přislíbil, že sám učiní další potřebné kroky, aby příslušní pracovníci závadu odstranili.

Čtrnáct minut po sedmnácté hodině vyjeli strážníci do Masarykova náměstí, neboť ve výjezdu z tamního parkoviště občan zaregistroval stojící automobil s rozblikanými výstražnými světly, u něhož pravděpodobně došlo k technické závadě. Protože jeho řidič nepracoval na opravě svého vozu a nepřetržitě seděl za volantem, přestože jeho nepojízdné vozidlo komplikovalo ostatním automobilům vyjetí z tohoto parkoviště, kontaktoval městskou policii. Hlídka tam po příjezdu takové vozidlo nezpozorovala a vyjetí z parkoviště nic nebránilo.

Přesně v osmnáct hodin oznámila městské policii pracovnice supermarketu v ulici SNP, že byla slovně napadena přítomným zákazníkem, jenž jí také vyhrožoval. Strážníkům dotyčná žena uvedla, že k incidentu s tímto mužem došlo poté, co u pokladny odmítl uhradit cenu za plastovou přepravku na pivo, o níž prohlásil, že je jeho. Když jej tato pracovnice poučila o tom, že jeho tvrzení bude muset ověřit pomocí kamerového záznamu z jejich prodejny, zákazníka se to dotklo a bez váhání ji zahrnul vulgárními nadávkami a výhružkami. Vzhledem k tomu, že dotyčný podezřelý člověk se při příjezdu hlídky v tomto supermarketu již nenacházel, strážníci celou událost zadokumentovali s oznamovatelkou a muže, jehož totožnost je známa, vyzvou k podání vysvětlení v následujících dnech. Celý incident následně dořeší až přestupková komise při Městském úřadu Chrudim.

V 18.25 hodin byli strážníci přivoláni do Husovy ulice, neboť tam u budovy základní školy žena zpozorovala zaparkovaný firemní automobil s otevřeným okénkem, přičemž v jeho okolí se nikdo nenacházel. Oznamovatelka dále uvedla, že se již sama pokusila dle telefonního čísla uvedeného na tomto vozidle kontaktovat příslušnou společnost, avšak marně. Jelikož hlídce se nepodařilo řidiče uvedeného automobilu nikde v okolí zastihnout, operátor městské policie se pokoušel příslušnou firmu vyrozumět telefonicky. To se nakonec podařilo a vedoucí pracovník této společnosti přislíbil, že vše potřebné již zařídí sám.

O pět minut později oznámil občan na tísňovou linku, že u konkrétního panelového domu v sídlišti U Stadionu parkuje nesprávně automobil, jenž tam ostatním vozidlům komplikuje projetí. Hlídka příslušný automobil prověřila, avšak protiprávní jednání jeho řidiče neshledala.

V 18.37 hodin vyjeli strážníci do supermarketu na Palackého třídě, jelikož pracovník ostrahy této prodejny oznámil, že vstupu do jejich supermarketu se dožaduje skupina lidí, již odmítli své dýchací cesty zakrýt respirátory. Hlídka před příjezdem na uvedené místo obdržela informaci od oznamovatele o tom, že dotyčné osoby již odešly neznámo kam a přítomnost strážníků v supermarketu již není třeba.

Krátce po dvacáté hodině informovala městskou policii občanka, že během jízdy automobilem zaregistrovala v Tovární ulici zřejmě opilého muže s krvavým zraněním na hlavě, jenž se tam potácel, přičemž hrozilo nebezpečí, že klopýtne a spadne na komunikaci před projíždějící vozidla. Strážníci prověřili zmíněnou ulici a dotyčného člověka zastihli u tamního mostu. Vzhledem k tomu, že tento podnapilý muž, jenž nadýchal bezmála tři promile alkoholu, uvedl, že zranění hlavy utrpěl při pádu na betonovou plochu, hlídka na místo přivolala Zdravotní záchrannou službu, jejíž posádka jej převzala do péče.

Ve 21.35 hodin byli strážníci přivoláni do Revoluční ulice, protože z bytu tamní obyvatelky byl slyšet křik a vše nasvědčovalo tomu, že tam došlo k neshodám mezi ní a jejím přítelem. Přestože při příjezdu hlídky byl v uvedené budově klid, strážníci kontaktovali obyvatelku příslušného bytu, jež uvedla, že nemá žádný problém a dodala, že je doma pouze s dětmi. Po tomto sdělení strážníci odjeli.

Po dvacáté druhé hodině se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc pracovnice zařízení pro seniory v Soukenické ulici, jež uvedla, že tam došlo k pádu jejich klienta, jemuž tato žena sama nedokáže pomoci vstát. Hlídka dotyčného muže vyzvedla po pádu nezraněného a uložila jej na lůžko, kde setrval v péči přítomné pracovnice.

Ve 22.24 hodin bylo oznámeno na linku 156, že ve Vlčnovské ulici ruší noční klid křik, který vychází z tamního domu. Strážníci kontaktovali odpovědného muže, jenž uvedl, že u nich doma došlo ke slovní roztržce a za své jednání se omluvil. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

Přibližně o půl hodiny později obdržela městská policie informaci o tom, že před jedním z domů v ulici Přemysla Otakara sedí na schodech lidé, již hlasitým projevem ruší noční klid. Strážníci na uvedeném místě zastihli čtyři mladíky, kteří tam polohlasně vzájemně komunikovali. Jelikož protiprávní jednání v tomto případě nebylo spolehlivě zjištěno, hlídka je náležitě poučila.

Dvacet sedm minut po půlnoci vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do parku Republiky, neboť i tam se zdržovali lidé, kteří hlasitým projevem rušili noční klid. Hlídka v uvedeném parku zastihla osm lidí, již společně čekali na příjezd přivolaného vozidla taxislužby. Vzhledem k tomu, že tyto osoby se protiprávního jednání nedopouštěly, strážníci je poučili.

V 6.11 hodin požádal městskou policii o spolupráci operační důstojník PČR, neboť bylo třeba, aby strážníci zastavili podezřele kličkující automobil jedoucí ve směru od Slatiňan do Chrudimi, neboť bylo důvodné podezření, že jeho řidič je pod vlivem alkoholu. Hlídka následně prověřila příslušnou komunikaci, avšak s negativním výsledkem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑