Události ze dne 16.9.2020

17.09.2020 09:13

Okolo deváté hodiny ranní vyjížděli strážníci do ulice Dr. Václava Peška, kde převzali nalezenou peněženku s doklady a finanční hotovostí. Ještě týž den byla peněženka předána majiteli.

Následně se hlídka přesunula na náměstí U Vodárny, kde bylo na základě oznámení zjištěno celkem šest neoprávněně parkujících vozidel, na které byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

Jen o pár minut později prověřovala hlídka oznámení, že na parkovišti obchodního domu Kaufland se mají pohybovat osoby, které zde mají kolemjdoucím nabízet zakoupení kosmetiky. Provedenou kontrolou nebyly žádné podezřelé osoby zjištěny.

Krátce před devátou hodinou řešili strážníci oznámení údajně špatného dopravního značení v Pardubické ulici. Mělo se jednat o přenosné dopravní značení v blízkosti železničního přejezdu. Hlídka na místě provedla kontrolu dopravního značení, nebyly však zjištěny žádné nedostatky.

V 12.30 hodin oznámila žena na linku 156, že ve Václavské ulici u domu čp. 567 stojí vozidlo na veřejné zeleni. Strážníci na místě zjistili, že zde řidič vozidla vykládá materiál, po vyložení ihned přeparkoval.

V 13.34 hodin se na strážníky obrátil muž, který v oznámení uvedl, že se nachází na vlakovém nádraží, kde má problémy se svou družkou. Na místě bylo zjištěno, že problémy mezi partnery jsou opakované. Svou roli měl i tentokrát sehrát alkohol. Jelikož se na místě nacházelo několikaměsíční dítě partnerů, kdy nebylo zřejmé, kdo se o něho následně postará, byly na místo přivolány pracovnice OSPOD, které si převzaly celou věc k řešení.

Dvě následná oznámení, odstavené vozidlo a krádež v obchodním domě Kaufland, byla z důvodu zákroku u výše uvedeného oznámení předána na PČR.

Po půl osmé večerní řešila hlídka oznámení na neoprávněné parkování vozidel na vyhrazených parkovacích stáních ve Filištínské ulici. Provedenou kontrolou zde byla zjištěna čtyři vozidla porušující dopravní značení. I zde byly na vozidla umístěny výzvy.

Pár minut před půlnocí prověřovali strážníci oznámení o rušení nočního klidu, ke kterému mělo docházet v restauraci v Havlíčkově ulici, kde se měla na zahrádce nacházet hlučná skupina osob. Při příjezdu byl na místě klid, hosté již z restaurace odcházeli.

O půl hodiny později vyjela hlídka do Tovární ulice, kde se mělo na autobusové zastávce nacházet vozidlo, z jehož motoru měl vycházet kouř. Řidič údajně vytáčel motor do vysokých otáček a poté od vozidla odešel. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že u vozidla došlo zřejmě k poškození chladiče, ze kterého vytekla voda. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel uvedeného vozidla, kterého se však nepodařilo žádným způsobem kontaktovat. Majitele se pokusí kontaktovat ranní směna.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑