Události ze dne 17.11.2021

22.11.2021 16:13

V 8.55 hodin obdržela městská policie informaci, že v Moravské ulici na lávce pro pěší, jež vede nad komunikací v Rubešově ulici, postává člověk, jenž prohlásil, že hodlá skoncovat se životem a chce skočit dolů na silnici. Strážníci dotyčného muže kontaktovali a postupně se společně přemístili mimo tuto lávku. Tam dotyčného člověka hlídka podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou ke třem promile alkoholu. Přivolaní policisté k muži povolali Zdravotní záchrannou službu a celou věc převzali k řešení.

Po desáté hodině dopolední vyjeli strážníci do Gorkého ulice, neboť tam někdo pootočil zákazovou dopravní značku. Hlídka toto dopravní značení umístila do správné polohy a poté odjela.

V 10.26 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na parkovišti u panelového domu na Palackého třídě nesprávně stojící automobil zablokoval dvě parkovací místa. Strážníci po příjezdu na uvedené místo shledali, že na příslušné vozidlo již byla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

O několik minut později byli strážníci přivoláni do komerčního areálu v ulici Obce Ležáků, protože tam zněla hlasitá reprodukovaná hudba. Hlídka při příjezdu na uvedené místo znějící hudbu nezaregistrovala. Následně vyšlo najevo, že zmíněná hudba tam zněla ze zaparkovaného automobilu, v době příjezdu strážníků však již byla vypnutá.

V 17.25 hodin kontaktoval městskou policii pracovník ostrahy supermarketu v ulici SNP s tím, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v tomto supermarketu zastihli podezřelého muže, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal. Hlídka jeho přestupek proti majetku vyřešila na místě pokutovým příkazem.

Šestnáct minut po dvacáté hodině bylo oznámeno na tísňovou linku, že na parkovišti u domu na Palackého třídě parkuje opět nesprávně jeden z automobilů. Strážníci u tohoto vozidla shledali, že za jeho stěrač byla již umístěna výzva pro nepřítomného řidiče. Hlídka poté odjela.

Ve 21.01 hodin vyjeli strážníci do Pardubické ulice, neboť tam občanka zpozorovala bezdomovce sedícího na chodníku. Hlídka dotyčného muže, orientovaného místem i časem, po příjezdu z místa vykázala.

Ráno v pět hodin obdržela městská policie informaci o tom, že v jednom z panelových domů v sídlišti U Stadionu jeho obyvatelé křičí a ruší noční klid. Strážníci v uvedené budově kontaktovali oznamovatelku, jež uvedla, že ji probudil křik sousedky, která se rozčilovala nad tím, že jiní obyvatelé domu v tuto časnou hodinu doma zapnuli automatickou pračku. Hlídka poté kontaktovala i tyto lidi, avšak žádné spotřebiče v jejich bytě hluk nezpůsobovaly. Protože protiprávní jednání v tomto případě nebylo zjištěno, strážníci zúčastněné osoby poučili a poté odjeli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑