Události ze dne 17.1.2022

18.01.2022 11:58

V 9.48 hodin přivolal strážníky do Sobětuch tamní obyvatel, jenž na své zahradě zpozoroval cizího papouška. Hlídka se následně pokusila tohoto ptáka odchytnout, což se nepodařilo a papoušek odletěl neznámo kam.

Dvacet minut před čtrnáctou hodinou informovala městskou policii občanka o tom, že na parkovišti u supermarketu v ulici Obce Ležáků stojí automobil konkrétní tovární značky, jenž má otevřený zavazadlový prostor, přičemž v jeho okolí se nikdo nenachází. Strážníci příslušné vozidlo vyhledali, avšak jeho majitele se jim nepodařilo kontaktovat, proto hlídka dveře zavazadlového prostoru zajistila zabouchnutím a poté odjela.

V 14.50 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Hradební ulici parkují automobily na vyhrazených parkovacích místech. Hlídka uvedenou ulici prověřila a poté na tři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Po patnácté hodině vyjeli strážníci do Moravské ulice, protože správce tamní ubytovny měl napadnout místní muž bez domova, jenž se v tomto ubytovacím zařízení nacházel neoprávněně. Při příjezdu hlídky se již tento podezřelý člověk v ubytovně ani v jejím okolí nenacházel. Oznamovatel poté uvedl, že jakmile dotyčného muže upozornil, že jeho přítomnost tam není žádoucí, bez váhání jej napadl údery pěstí do obličeje. Vzhledem k tomu, že dotyčný správce odmítl zajištění lékařského ošetření, strážníci událost zadokumentovali a poté odjeli. Následně hlídka vyzve k podání vysvětlení podezřelého muže bez domova a spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.

V 16.26 hodin kontaktoval městskou policii pracovník ostrahy prodejny v Havlíčkově ulici s tím, že se tam zdržuje bezdomovec, jenž odmítá obchod opustit. Hlídka po příjezdu dotyčného člověka, jenž byl pod vlivem alkoholu, avšak orientován místem i časem, vykázala.

Krátce po sedmnácté hodině strážníci během hlídkové činnosti zaregistrovali v Havlíčkově ulici bezdomovce ležícího na zemi. Vzhledem k tomu, že dotyčný člověk jevil známky požití alkoholu a nebyl orientován místem ani časem, hlídka jej podrobila orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 1,5 promile alkoholu. Strážníci tohoto muže následně dopravili na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékařka rozhodla o jeho umístění na protialkoholní záchytnou stanici v Pardubicích, kam tohoto občana přepravila hlídka a v pořádku jej předala do péče personálu stanice.

V 17.53 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že u jednoho z domů v sídlišti Na Větrníku stojí automobil na zeleni. Strážníci za stěrač tohoto vozidla umístili výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑