Události ze dne 1.7.2020

02.07.2020 16:38

Po desáté hodině upozornil městskou policii občan na to, že u cyklostezky na Palackého třídě parkují nesprávně automobily. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak protiprávní jednání řidičů na uvedeném místě neshledala.

V 10.46 hodin byli strážníci přivoláni do hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, protože tam došlo ke krádeži mobilního telefonu. Hlídka v uvedené prodejně kontaktovala pracovníka ostrahy, jenž uvedl, že na prodejní ploše hypermarketu zaregistroval muže, jenž z prodejního regálu vyzvedl mobilní telefon, který poté ukryl při sobě. Když tento člověk následně u pokladny telefonní přístroj neuhradil, při odchodu z prodejny jej oslovil. Dotyčný muž se však během rozhovoru dal na útěk a s nezaplaceným zbožím odběhl neznámo kam. Strážníci prověřili okolí uvedené prodejny a celou událost zadokumentovali. Spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu v Chrudimi.

Krátce po šestnácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v sídlišti Na Větrníku je propadlá vozovka. Hlídka na uvedeném místě shledala, že toto poškození komunikace způsobila voda z kanalizace. O zjištěných skutečnostech byl vyrozuměn příslušný úředník Městského úřadu v Chrudimi a také místní vodárenská společnost. Nebezpečné místo bylo prozatím označeno vodící tabulí a následující den bude závada na komunikaci opravena.

Ve 21.39 hodin vyjeli strážníci k čerpací stanici do ulice Obce Ležáků, kde občanka zaregistrovala mládě sovy, jež zřejmě vypadlo z hnízda. Hlídka po příjezdu ptáče od oznamovatelky převzala a dopravila je na služebnu na Resselově náměstí, kde později tuto mladou sovu převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑