Události ze dne 1.7.2022

04.07.2022 17:57

V 11.22 hodin vyjeli strážníci do ulice U Parku, protože tam parkoval automobil na zeleni. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Přibližně o hodinu později bylo oznámeno na linku 156, že u informačního centra autobusového nádraží v ulici Čs. armády se zdržuje bezdomovec, jenž tam křičí a tluče do odpadkových košů i do automatu na kávu. Při příjezdu strážníků dotyčný člověk seděl na lavičce a popíjel kávu, kterou řádně zakoupil. Strážníci jej poučili a poté ověřili, že svým počínáním nepoškodil cizí majetek.

V 15.10 hodin byli strážníci přivoláni k nákupnímu centru na Borzně, neboť tam na sebe křičeli bezdomovci. Hlídka tuto dvojici lidí pro nevhodné chování z místa vykázala.

Krátce před šestnáctou hodinou informoval městskou policii občan o tom, že na komunikaci v ulici Dr. Milady Horákové leží pneumatika. Hlídka uvedenou ulici prověřila, avšak tento předmět na vozovce nezaregistrovala.

V 16.10 hodin oznámil prostřednictvím tísňové linky občan, že u supermarketu ve Václavské ulici parkuje automobil na chodníku. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po sedmnácté hodině obdržela městská policie informaci, že v křižovatce ulic Úzká a Koželužská leží na zemi část lampy veřejného osvětlení. Hlídka tuto informaci prověřila a poté o zjištěných skutečnostech učinila zápis do knihy závad k dalšímu opatření.

V 17.50 hodin vyjeli strážníci do ulice J. E. Purkyně, protože tam již delší dobu parkovalo podezřelé vozidlo. Vzhledem k tomu, že uvedený automobil, jenž připomínal autovrak, neměl platnou technickou kontrolu, hlídka jeho technický stav zadokumentovala a pořízenou dokumentaci následně postoupí k řešení úředníkům příslušného odboru Městského úřadu Chrudim.

Krátce po půl sedmé oznámila na linku 156 ostraha supermarketu na Palackého třídě, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Vzhledem k tomu, že dotyčný podezřelý muž se již v tomto supermarketu nenacházel, strážníci zhlédli příslušný kamerový záznam, který zachytil počínání tohoto jim známého místního občana. Jakmile hlídka dotyčného člověka oslovila na nedalekém parkovišti, ke svému úmyslnému jednání se doznal. Strážníci jeho protiprávní čin zadokumentovali a spisový materiál postoupí k dořešení Přestupkové komisi při Městském úřadu Chrudim.

V 18.33 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že u jednoho z domů v sídlišti U Stadionu parkují automobily na chodníku. Hlídka na těchto deset vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

O několik minut později byli strážníci přivoláni do ulice U Valchy, protože na tamní cestu dopadla ulomená větev stromu. Hlídka o této události učinila zápis do knihy závad k dalšímu opatření.

Ve 20.05 hodin oznámil městské policii občan, že odchytil zcela malé a nesoběstačné kotě. Hlídka uvedené zvíře od muže převzala a poté je v pořádku umístila do útulku v Sečské ulici.

Třináct minut po půlnoci vyjeli strážníci do Pardubické ulice, jelikož v tamním bytovém domě rušil noční klid hluk, jenž vycházel z konkrétního bytu. Hlídka po příjezdu kontaktovala jeho obyvatele, jenž znějící hudbu ztlumil a zavřel okno. Po vyřešení přestupku strážníci odjeli.

Po jedné hodině ranní bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že v okolí Štěpánkovy ulice ruší noční klid hluk, jenž vychází z tamní restaurace. Strážníci před tímto podnikem zastihli obsluhu, jež právě vyprovázela poslední hosty a končila provozní dobu restaurace.

Před pátou hodinou se obrátila na městskou policii občanka s tím, že je rušena hlasitou hudbou, jež vychází z Janderova, kde v těchto dnech probíhá hudební festival. Po příjezdu strážníků do místa konání uvedené kulturní akce vyšlo najevo, že hlasitá hudba, jež rušila noční klid, zněla z rádia, jež se nacházelo ve stanu jedné z návštěvnic. Po vyřešení přestupku dotyčná žena svůj radiopřijímač vypnula a hlídka odjela.

V 5.30 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Čs. partyzánů, protože tam rušil noční klid muž, jenž se marně pokoušel vstoupit do domu, přičemž hlasitě nadával. Hlídka s dotyčným člověkem, jenž popletl vstupní dveře do budovy, vyřešila přestupek na místě.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑