Události ze dne 17.2.2020

18.02.2020 12:29

Po desáté hodině bylo oznámeno na linku 156, že před jednou z prodejen v Čáslavské ulici leží na zemi poškozená dopravní značka. Strážníci tuto informaci prověřili a poté kontaktovali personál přilehlého obchodu, který však pachatele poškození značky nezaregistroval. Díky záznamu z příslušné kamery městského kamerového systému se následně operátorovi městské policie podařilo zjistit, že k poškození došlo během dopravní nehody, proto byla celá událost oznámena SVDN PČR, jež tuto dopravní nehodu převzala k řešení.

Dvě minuty po jedenácté hodině byli strážníci upozorněni na protiprávní jednání řidičů, kteří neoprávněně zaparkovali své automobily na parkovacích místech na Resselově náměstí, kde je dopravní značkou povoleno stání pouze vozidlům opatřeným parkovacími kotouči. Hlídka na uvedeném místě shledala jedno vozidlo bez parkovacího kotouče a s jeho přítomným řidičem vyřešila dopravní přestupek na místě.

V 11.11 hodin kontaktovala městskou policii občanka s tím, že na parkovišti v Topolské ulici zaregistrovala na zemi ležící registrační značku automobilu. Hlídka tento předmět od ženy převzala a následně jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi, jehož pracovnice učiní potřebné kroky.

Před čtrnáctou hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Pardubické ulice, kde na parkovišti u budovy úřadu parkoval nesprávně automobil. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O několik minut později obdržela městská policie informaci o dalším nesprávně stojícím automobilu, jenž v Havlíčkově ulici komplikoval projetí řidičům zásobovacích dodávkových vozidel. Po příjezdu strážníků se k takto zaparkovanému automobilu dostavila jeho řidička, jež po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou se svým vozidlem odjela.

Ve 14.20 hodin byli strážníci přivoláni občanem do lesa ve Slatiňanech, protože se tam k němu cestou přidal cizí volně pobíhající pes, jehož majitel se nikde v okolí nenacházel. Hlídka se opakovaně pokusila toto zvíře odchytnout, avšak ani v jednom případě se strážníkům nepodařilo ke psovi přiblížit na vzdálenost potřebnou k použití odchytové tyče. Poté toto plaché zvíře odběhlo neznámo kam.

Po sedmnácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v Nerudově ulici leží na zemi uhynulý pták. Hlídka tohoto kosa vyzvedla a dopravila na veterinární kliniku, kde jej ponechala k odborné likvidaci.

V 18.35 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice U Vodárny, kde mělo několik automobilů neoprávněně parkovat v pěší zóně. Hlídka na uvedeném místě shledala celkem pět vozidel, na která umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑