Události ze dne 17.2.2022

18.02.2022 09:34

V 6.57 hodin oznámila žena na linku 156, že na jednom z domů ve Štěpánkově ulici jsou vlivem silného větru uvolněné plechy na střeše. Strážníci na místě zjistili, že již došlo k pádu několika plechů, další byly uvolněné. Na místo tak byli přivoláni hasiči, kteří střechu zabezpečili.

O hodinu později vyjížděla hlídka do Hálkovy ulice, kde mělo parkující vozidlo bránit průjezdu ostatních vozidel. Provedenou kontrolou nebylo zjištěno žádné přestupkové jednání, ulice byla průjezdná.

V 10.18 hodin se na strážníky obrátila žena, která v oznámení uvedla, že ve Václavské ulici u domu čp. 1084 je již delší dobu opřené jízdní kolo. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o kolo patřící jednomu z místních bezdomovců. Ten byl hlídkou následně kontaktován a přislíbil, že si kolo vyzvedne.

O dvacet minut později byla hlídka přivolána na Tyršovo náměstí, kde měl mít na autobusové zastávce místní občan slovní rozepři s neznámým mužem. Po příjezdu se na místě nacházel pouze oznamovatel, neznámý muž odjel autobusem. Po jednání s hlídkou oznamovatel uvedl, že již nechce celou věc nijak řešit.

Krátce po půl dvanácté prověřovala hlídka oznámení o nalomené větvi, která měla ohrožovat kolemjdoucí na schodech, vedoucích z Široké ulice do ulice Čs. partyzánů. Po příjezdu na místo bylo bezprostřední okolí zabezpečeno proti vstupu osob páskou městské policie. Přivolaní hasiči na místě rozhodli, že z důvodu velmi silného větru bude větev uříznuta následující den.

O půl hodiny později asistovali strážníci jednotce HZS u zabezpečení padající střešní krytiny v Novoměstské ulici.

Pár minut po dvanácté hodině řešili strážníci také oznámení o volně pobíhajícím psovi v ulici Dr. Milady Horákové. Provedenou kontrolou nebyl pes nalezen. K dalšímu volně pobíhajícímu psovi byla hlídka přivolána po třinácté hodině, tentokrát se měl pohybovat v okolí Masarykova náměstí. Pes byl hlídkou spatřen v Pardubické ulici, ale vzhledem k jeho plachosti se jej nepodařilo odchytnout.

V 18.36 hodin oznámil občan na linku 156, že na autobusovém nádraží leží na zemi muž. Po příjezdu hlídky na místo bylo zjištěno, že se jedná o místního bezdomovce. Muž byl orientován místem i časem, strážníkům sdělil, že se mu hůře chodí. Následně se posadil na lavičku. Ke stejnému muži byla však hlídka přivolána v následující hodině ještě dvakrát. Vzhledem ke zhoršujícímu se stavu byl muž převezen na vyšetření do Pardubické nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho převozu a umístění na protialkoholní záchytné stanici.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑