Události ze dne 17.3.2022

21.03.2022 12:52

V 8.27 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Bohuslava Martinů parkuje nesprávně cizí automobil před jednou z garáží. Strážníci zjistili majitele tohoto vozidla, jehož se jim však žádným způsobem nepodařilo kontaktovat, proto hlídka po domluvě s oznamovatelem na jeho zaparkované vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po desáté hodině dopolední kontaktoval městskou policii se žádostí o pomoc pracovník záchranné stanice živočichů, jenž požádal, aby strážníci prověřili informaci o tom, že ve Střeleckém parku se údajně zdržuje zraněný kačer. Hlídka v uvedené lokalitě zpozorovala tohoto ptáka, který špatně našlapoval na jednu z končetin. Strážníci se jej pokusili odchytit, což se jim nepodařilo, neboť dotyčný kačer odletěl pryč a poté dosedl na nedalekou vodní hladinu. Hlídka tuto skutečnost telefonicky konzultovala s pracovníkem záchranné stanice, jenž sdělil, že pokud se tento pták dokázal sám přemístit do vody, není jeho odchytu ani následného léčení třeba.

V 12.11 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Čs. partyzánů, protože u tamní restaurace některé automobily parkovaly nesprávně. Hlídka u tohoto podniku zastihla jedno vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O několik minut později obdržela městská policie informaci o tom, že ve vnitrobloku sídliště v Topolské ulici leží u stromu uhynulý zajíc. Hlídka uvedené zvíře vyzvedla a poté je dopravila do areálu technických služeb v Sečské ulici, kde tohoto zajíce umístila do speciálního mrazicího boxu, odkud bude vydán k odborné likvidaci.

V 13.45 hodin vyjeli strážníci na Palackého třídu, jelikož tam u jednoho z panelových domů ležela injekční stříkačka. Hlídka po příjezdu shledala, že uvedený předmět se nachází na nepřístupném, avšak bezpečném místě, odkud jej strážníci nedokážou vyzvednout. Hlídka po tomto zjištění odjela.

Přesně v sedmnáct hodin se obrátil na městskou policii občan s tím, že před jednou z garáží v Gorkého ulici parkuje nesprávně cizí automobil. Hlídka s přítomným řidičem vyřešila jeho dopravní přestupek na místě a dotyčný muž následně vozidlo přeparkoval.

V 17.16 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že u budovy zdravotnického zařízení na Palackého třídě leží na zemi bezdomovec. Hlídka dotyčného muže po probuzení z místa vykázala, orientovaného místem i časem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑