Události ze dne 17.5.2020

20.05.2020 17:41

Ve 13.06 hodin oznámila na linku 156 obsluha čerpací stanice v ulici Obce Ležáků, že u nich právě jeden z řidičů natankoval do automobilu pohonné hmoty a následně bez zaplacení odjel pryč. Na uvedenou stanici vyjeli strážníci, kteří prováděli šetření události a jednali s obsluhou. O chvíli později se tam dostavil dotyčný řidič, jenž si až doma uvědomil, že čerpací stanici neuhradil natankované palivo. Tento muž dlužnou částku obsluze stanice dodatečně uhradil a poté odjel. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka neshledala.

Před šestnáctou hodinou byli strážníci přivoláni do ulice V Tejnecku, kde se nacházela odložená injekční stříkačka. Hlídka uvedený předmět vyzvedla a následně jej odevzdala k odborné likvidaci.

V 16.12 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že na Tylově nábřeží se v řece nachází zraněná labuť. Protože tam strážníci ani na jednom ze zvířat, plovoucích na vodní hladině, známky poranění nezaregistrovali, kontaktovali pracovníka záchranné stanice živočichů, jenž přislíbil, že se dostaví na místo a zdravotní stav labutí osobně posoudí. Tento muž následně kontaktoval hlídku s tím, že na uvedeném místě zaregistroval zvířata s částečně ochrnutými křídly po úrazech, avšak jinak zcela zdravé jedince, a dodal, že všechny tyto labutě byly v minulosti v péči jejich záchranné stanice a po uzdravení byly vypuštěny zpět do volné přírody.

Po devatenácté hodině vyjeli strážníci do Gorkého ulice, kde parkoval automobil s přívěsným vozíkem na zeleni. Hlídka za stěrač tohoto automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O chvíli později se na služebnu městské policie dostavil občan, jenž přišel odevzdat nalezenou ledvinku, jež obsahovala mobilní telefon a osobní věci. Strážníci od muže tyto věci převzali a poté kontaktovali jejich majitele, jenž při jejich převzetí shledal, že mezi obsahem ledvinky chybí jeho peněženka s doklady a s finanční hotovostí.

Ve 22.51 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Husově ulici dochází k rušení nočního klidu hlukem, jenž vychází z plechových přístřešků, umístěných ze zadní strany obchodního centra na Borzně. Při příjezdu strážníků byl na uvedeném místě klid a uvnitř těchto objektů se nikdo nezdržoval. Protiprávní jednání hlídka neshledala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑