Události ze dne 17.5.2021

19.05.2021 13:38

V 10.10 hodin požádala městskou policii o spolupráci Policie ČR, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o tom, že v ubytovně v Moravské ulici se nachází muž, jenž se tam chová agresivně vůči jejím obyvatelům, křičí a nadává. Strážníci v uvedené budově obdrželi informaci, že dotyčný člověk před jejich příjezdem odešel neznámo kam. Hlídka následně prověřila okolí ubytovny i celou lokalitu, avšak dotyčného muže nikde nezpozorovala. O zjištěných skutečnostech byla poté informována PČR.

Dvacet dvě minuty po poledni byli strážníci přivoláni na Žižkovo náměstí, kde občan zaregistroval automobil, jenž neoprávněně stál na parkovacím místě vyhrazeném pro konkrétní vozidlo invalidy. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitelku tohoto automobilu. Dotyčná žena se po chvíli dostavila na místo a po vyřešení dopravního přestupku se strážníky s vozidlem odjela.

V 17.40 hodin oznámil na linku 156 místní obyvatel, že jeho nezletilý syn byl na autobusovém nádraží v ulici Čs. armády napaden jemu známým chlapcem. Oznamovatel strážníkům po příjezdu sdělil, že k řešení situace zcela postačí, když hlídka tomuto mladíkovi pouze domluví, aby se nic podobného v budoucnu neopakovalo. Strážníci následně kontaktovali matku dotyčného hocha. Tato žena přislíbila, že svému synovi řádně domluví.

Po osmnácté hodině vyjeli strážníci do Sečské ulice, neboť na tamním parkovišti měl ležet opilý muž. Hlídka prověřila uvedené místo a následně i jeho okolí, avšak tohoto člověka tam nezastihla.

V 19.10 obdržela městská policie informaci, že přes komunikaci vedoucí do místní části Píšťovy je umístěn elektrický kabel, a dále, že provoz je tam sveden do jednoho jízdního pruhu. Hlídka situaci v daném místě prověřila a poté kontaktovala odpovědného muže, jenž vozovku neprodleně uvedl do původního stavu.

Minutu po dvacáté hodině byli strážníci přivoláni do Družstevní ulice, protože tam parkoval automobil v místě zákazu stání. Hlídka v tomto případě přestupkové jednání neshledala, neboť toto vozidlo bylo řádně označeno jako automobil invalidy.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑