Události ze dne 17.5.2023

19.05.2023 06:46

V 9.15 hodin oznámil na linku 156 řidič, že u vojenských kasáren v ulici Obce Ležáků zpozoroval na komunikaci volně pobíhajícího psa. Hlídka po příjezdu na uvedené místo obdržela informaci o tom, že zmíněné zvíře zaběhlo na prostranství k nedaleké prodejně a poté směřovalo do Sečské ulice. Strážníci tohoto psa po chvíli vyhledali, avšak v tu dobu zamířil do vysoké trávy na letištní ploše, kde se hlídce ztratil z dohledu.

Po jedenácté hodině vyjeli strážníci do Tovární ulice, protože na tamním parkovišti se v odstaveném a nezajištěném automobilu zdržovali bezdomovci. Hlídka dotyčné dva muže z cizího vozidla vykázala, orientované místem i časem. Protože v tomto případě se jednalo o soukromý pozemek, strážníci nemohli postupovat jako v případě autovraku stojícího na veřejném prostranství a následně odjeli.

V 11.22 hodin informoval městskou policii občan, že na Masarykově náměstí nesprávně parkuje pět automobilů, již stojí částečně na chodníku a také v jízdním pruhu, určeném pro cyklisty. Hlídka příslušné náměstí prověřila, avšak ani jedno z uvedených vozidel tam nezastihla.

Třicet tři minut po poledni byli strážníci přivoláni do České ulice, neboť na tamní spojovací komunikaci pro pěší, vedoucí do Malecké ulice, došlo v určitém místě k propadnutí dlažby. Hlídka tuto informaci prověřila a poté prostřednictvím operátora městské policie vyrozuměla příslušného úředníka Městského úřadu Chrudim, jenž na místo neprodleně vyslal pracovníky, již inkriminované místo zajistili proti úrazu chodců a následně provedou jeho opravu.

V 17.12 hodin oznámila prostřednictvím tísňové linky občanka, že v Topolské ulici odchytla volně pobíhajícího psa menšího vzrůstu. Hlídka uvedené zvíře od ženy převzala a poté je dopravila do útulku v Sečské ulici, kde tohoto psa umístila do připraveného kotce, protože dle jeho evidenční známky, ani dle mikročipu umístěného na těle, se jeho majitele nepodařilo zjistit.

O čtyři minuty později kontaktovala městskou policii občanka s tím, že ve Střeleckém parku u cvičné lávky pro psy zpozorovala na zemi v trávě zraněného havrana. Hlídka tohoto ptáka s poraněným křídlem vyzvedla a dopravila na služebnu, kde jej převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

V 18.55 hodin se obrátila na strážníky s dotazem místní žena, jež sdělila, že postrádá svého psa malého vzrůstu. Hlídka dotyčnou ženu informovala o tom, že její pes byl odchycen jako volně pobíhající a umístěn do útulku. O chvíli později se strážníci dostavili do uvedeného zařízení, kde přítomné majitelce psa po vyřešení přestupku její zvíře v pořádku vydali.

Dvacet minut po devatenácté hodině bylo oznámeno městské policii, že v jednom z bytových domů v Malecké ulici právě pobíhá domovní schůze, přičemž shromáždění účastníci pojali obavu, aby jeden z jejich sousedů, jenž v domě porušuje pravidla občanského soužití, je fyzicky nenapadl. Hlídka po příjezdu dotyčného muže a také ostatní účastníky schůze řádně poučila a poté odjela, neboť ničeho dalšího přítomní obyvatelé nežádali.

Krátce po šesté hodině ranní vyjeli strážníci do ulice Strojařů, protože tam parkovalo pět automobilů na zeleni. Hlídka na tato vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑