Události ze dne 17.8.2020

18.08.2020 12:56

Krátce před patnáctou hodinou byli strážníci přivoláni do obchodního domu Albert, kde mělo dojít ke krádeži zboží, pachatel z prodejny utekl. Šetřením na místě bylo zjištěno, že neznámý pachatel v prodejně odcizil zboží v celkové hodnotě 2395 Kč. Strážníci celý případ zadokumentovali a další postup bude odvislý od výsledků provedených šetření.

V 17.05 hodin přijali strážníci oznámení, že v Revoluční ulici přespává ve vozidle neznámý muž a okolo vozidla se má nacházet nepořádek. Ve vozidle se skutečně nacházel muž, který si stěžoval na silné bolesti nohou. Na místo tak byla přivolána RZS, jejíž posádka muže převezla k dalším vyšetřením.

V 17.33 hodin oznámil pracovník ostrahy Tesco, že před vchodem do prodejny se nachází bezdomovci, kteří se zde povalují a obtěžují kolemjdoucí. Hlídka před obchodem ztotožnila tři bezdomovce a následně je z místa vykázala.

Krátce po devatenácté hodině prověřovala hlídka oznámení o ležícím muži, který se měl nacházet na Palackého třídě. Hlídka zde muže skutečně nalezla. Z jeho dechu byl silně cítit alkohol, dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 2,26 promile alkoholu. Následoval převoz do chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o předání muže do péče rodinného příslušníka, neboť převoz na protialkoholní záchytnou stanici nebyl z důvodu plné kapacity stanice možný.

V případě dalších dvou přijatých oznámení – opětovných problémů s bezdomovci před obchodním domem Tesco a volání ženy o pomoc v ulici Na Rozhledně – byla o spolupráci požádána hlídka Policie ČR, neboť strážníci řešili výše uvedené oznámení.

Po jednadvacáté hodině se na strážníky obrátila žena, která uvedla, že jí doma upadl manžel na zem a ona není schopna ho zvednout. Strážníci muže zvedli ze země a posadili do postele. Muž neměl žádná viditelná zranění, možnost lékařského vyšetření odmítl.

Tři minuty po dvaadvacáté hodině bylo na městskou policii oznámeno rušení nočního klidu, ke kterému mělo docházet v Havlíčkově ulici. Zde mělo být zaparkované vozidlo, ze kterého měla hrát nahlas hudba. Strážníci vozidlo nalezli. Řidič k celé věci uvedl, že pouze čeká na kamaráda, který je v herně. Hudbu za přítomnosti hlídky vypnul.

K dalšímu oznámení o rušení nočního klidu vyjížděli strážníci opět do Havlíčkovy ulice, a to krátce po půlnoci. Tentokrát se mělo jednat o hlučné mladíky, kteří zde měli pokřikovat. Provedenou kontrolou nebyla žádná hlučná mládež zjištěna. Na místě byl klid.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑