Události ze dne 17.9.2022

19.09.2022 17:44

Po poledni upozornila městskou policii občanka na to, že během venčení svého psa zpozorovala v ulici Bohuslava Martinů strnulou kočku. Po příjezdu strážníků na uvedené místo vyšlo najevo, že dotyčné zvíře vyskočilo během odchytu z balkonu bytu tamní obyvatelky, jež nedávno zesnula. Hlídka následně pomohla s odchytem této kočky, jež poté převzala do péče příbuzná její majitelky.

Ve 14.02 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Dr. Bartůňka, protože tam na parkovacích místech vyhrazených pro vozidla invalidů neoprávněně stály cizí automobily. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Krátce před dvacátou hodinou se obrátil na městskou policii občan s tím, že na společné chodbě panelového domu v sídlišti Na Větrníku leží neznámá žena, jež nereaguje na žádné podněty. Oznamovatel dodal, že již přivolal Zdravotní záchrannou službu. Strážníci dotyčnou mladou občanku, jež jevila známky požití většího množství alkoholu, podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 2,34 promile alkoholu. Jelikož přítomná lékařka následně rozhodla o jejím umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, hlídka tuto ženu přepravila služebním vozidlem do Pardubic, kde ji v pořádku předala do péče personálu stanice.

Ve 21.46 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na autobusové zastávce u obchodního centra na Borzně leží bezdomovec. Vzhledem k tomu, že dotyčný muž sdělil strážníkům, že trpí velkými bolestmi břicha, hlídka k němu přivolala Zdravotní záchrannou službu, jejíž posádka tohoto člověka převzala do péče.

Po dvacáté třetí hodině informovala městskou policii zdravotní sestra z nemocnice ve Václavské ulici o tom, že v jejich zařízení se bezdůvodně zdržuje bezdomovec, jenž odmítl nemocnici opustit. Hlídka po příjezdu dotyčného muže ze zdravotnického zařízení vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑