Události ze dne 18.1.2021

22.01.2021 12:27

V 16.53 hodin oznámil občan na linku 156, že mu v Husově ulici na vyhrazeném parkovacím stání parkuje cizí vozidlo. Strážníci prostřednictvím lustrace zjistili majitele uvedeného vozidla, toho se však nepodařilo kontaktovat. Po dohodě s oznamovatelem byla věc vyřešena umístěním výzvy za stěrač vozidla.

Pár minut před osmnáctou hodinou vyjížděla hlídka do prodejny potravin v Havlíčkově ulici, kde se měl nacházet místní bezdomovec, který odmítal opustit prodejnu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že muž je v silně podnapilém stavu, dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 1,83 promile alkoholu. Následoval tak převoz do nemocnice, kde lékař rozhodl o převozu muže na protialkoholní záchytnou stanici. Tam byl v 19.00 hodin v pořádku předán personálu.

V 18.26 hodin přijali strážníci oznámení o neoprávněném parkování vozidla na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. Jednalo se o parkovací místo v Revoluční ulici. Kontrolou parkovacího místa nebylo zjištěno žádné přestupkové jednání, parkující vozidlo bylo řádně označeno. Posléze byla provedena kontrola vyhrazeného parkovacího místa v Rooseveltově ulici, kde bylo nalezeno neoprávněně parkující vozidlo, na které byla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče. Třetí případ neoprávněného parkování na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením řešila hlídka pár minut po devatenácté hodině, tentokrát v Husově ulici. Zde se podařilo zjistit a následně i kontaktovat majitele vozidla, který se dostavil na místo a přeparkoval. Přestupek s ním byl vyřešen uložením pokuty v příkazním řízení na místě.

V 19.58 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, a to ve věci prověření oznámení, ve kterém občan uvedl, že z jednoho z bytů v Pardubické ulici se ozývají zvuky, jako by zde někdo fyzicky napadal ženu. Strážníkům se na místě podařilo kontaktovat nájemníky bytu, muž i žena shodně uvedli, že mezi sebou měli pouze slovní rozepři. To, že by v bytě došlo k fyzickému napadení, oba odmítli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑