Události ze dne 1.8.2021

02.08.2021 15:45

Přesně v deset hodin dopoledne kontaktoval městskou policii výpravčí drah s tím, že v nočních hodinách někdo do prostoru nádraží umístil přenosnou dopravní značku. Hlídka tuto dopravní značku převzala a prozatím ji umístila na služebnu. Celá věc bude předmětem dalšího šetření.

V 11.40 hodin byli strážníci přivoláni k domu v Topolské ulici, neboť se tam nacházel muž, jenž odchytl zraněného rorýse. Hlídka tohoto ptáka převzala a dopravila jej na služebnu, kde rorýse o chvíli později převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

Krátce po poledni bylo oznámeno na linku 156, že u supermarketu v Rooseveltově ulici leží na zemi neznámý muž. Hlídka v dotyčném člověku zjistila obyvatele Chroustovic, z jehož dechu byl silně cítit alkohol. Vzhledem k této skutečnosti strážníci muže podrobili orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou přes dvě promile alkoholu. Jelikož tento člověk uvedl, že jej bolí nohy a že se při pádu uhodil do hlavy, byla k němu přivolána posádka Zdravotní záchranné služby, která jej poté převzala do péče.

V 15.03 hodin informoval městskou policii pracovník ostrahy supermarketu na Palackého třídě o tom, že jeden ze zákazníků jejich prodejny konzumuje potraviny přímo na prodejní ploše, aniž by je řádně uhradil. Před příjezdem strážníků oznamovatel sdělil operátorovi městské policie, že přítomnost hlídky v jejich supermarketu již není zapotřebí, neboť dotyčný muž zkonzumované potraviny řádně zaplatil.

Před osmnáctou hodinou vyjeli strážníci k budově nádraží v ulici Čs. armády, protože tam na příjezd hlídky čekal muž se psem, kterého odchytl předchozího dne v Městském parku. Hlídka uvedené zvíře s mikročipem umístěným na těle od oznamovatele převzala. Vzhledem k tomu, že majitele psa se strážníkům v dostupných evidencích nepodařilo zjistit, bylo následně zvíře v pořádku umístěno do útulku v Sečské ulici.

V 19.24 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že u přijímací kanceláře ve vestibulu nemocnice ve Václavské ulici spí opilý muž, jehož nebylo možné probudit. Hlídka dotyčného člověka probudila a ten následně orientovaný místem a časem areál zdravotnického zařízení opustil.

Pět minut po dvacáté první hodině kontaktoval městskou policii obyvatel sídliště U Stadionu s tím, že na balkón jeho bytu vystoupal z ulice jemu známý muž, jenž poté bil rukou do balkónového okna. Člověk přítomný na balkónu oznamovatele strážníkům sdělil, že přišel za dcerou oznamovatele, která právě nebyla doma, přičemž se domníval, že ji před ním její otec zapírá. Hlídka tohoto nezvaného návštěvníka vykázala.

Ve 23.35 hodin oznámil strážníkům obyvatel sídliště U Stadionu, že na jeho balkónu se opět nachází známý muž, jenž se tentokrát dožaduje vydání svého oblečení. Protože dcera majitele bytu se mezitím vrátila domů, oblečení tomuto člověku vydala. Dotyčný muž poté v přítomnosti hlídky odešel pryč.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑