Události ze dne 18.2.2021

22.02.2021 00:34

Po desáté hodině dopolední bylo oznámeno městské policii, že v prosklené autobusové čekárně na autobusovém nádraží v ulici Čs. armády se dohaduje neznámý muž s přítomným bezdomovcem. Hlídka na uvedeném místě žádného z těchto mužů nezastihla, neboť před jejím příjezdem oba čekárnu opustili a odešli neznámo kam.

O několik minut později byli strážníci přivoláni do Štěpánkovy ulice, kde před jedním z obchodů seděl na zemi místní bezdomovec. Hlídce dotyčný muž, jenž byl orientován místem i časem a zdravotně v pořádku, uvedl, že pouze odpočíval a následně vstal a sám odešel pryč.

V 11.21 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že ve Štěpánkově ulici se nachází na zemi ležící bezdomovec. Vzhledem k tomu, že tento člověk jevil známky požití alkoholu a nebyl schopen samostatné chůze, strážníci jej podrobili orientační zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 1,95 promile alkoholu. Poté hlídka dotyčného muže dopravila služebním vozidlem na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej po vyšetření odvezli strážníci a v pořádku předali do péče personálu stanice.

Před polednem bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů ve Fibichově ulici se pohybuje velmi malé kotě. Jelikož hlídka uvedené zvíře shledala zcela mladým a nesoběstačným, odchytla je a poté je dopravila do útulku v Sečské ulici, kde bylo kotě předáno do péče přítomné pracovnice.

V 15.27 hodin vyjeli strážníci do supermarketu v ulici SNP, protože tam mělo dojít ke krádeži zboží. Protože podezřelý muž se již v této prodejně nenacházel, hlídka zhlédla příslušný kamerový záznam, jenž zachytil jeho počínání na prodejní ploše, avšak na záznamu nic nenasvědčovalo tomu, že k protiprávnímu jednání skutečně došlo. Po tomto zjištění strážníci odjeli.

Několik minut po šestnácté hodině bylo oznámeno na tísňovou linku, že na vyhrazených parkovacích místech ve Filištínské ulici parkují neoprávněně automobily bez příslušného označení. Hlídka uvedené parkovací místa prověřila a na čtyři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Také ve 20.20 hodin byli strážníci přivoláni do Filištínské ulice, kde i tentokrát měly parkovat na vyhrazených parkovacích místech některá vozidla neoprávněně. Hlídka poté na dalších osm automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Večer po dvacáté druhé hodině obdržel operátor městské policie tísňový signál od místního muže, jenž potřeboval pomoc. Do jeho bydliště vyjeli strážníci, které dotyčný člověk požádal o přivolání Zdravotní záchranné služby, a to z důvodu akutních zdravotních problémů. Po lékařském vyšetření byl tento muž ponechán v domácím ošetřování a hlídka odjela.

Ve 23.29 hodin oznámil občan městské policii, že v bytovém domě, jenž se nachází pod Kopanicí, je hlukem rušen noční klid. Před příjezdem strážníků do uvedené budovy oznamovatel oznámení telefonicky zrušil s tím, že na uvedené adrese je již naprostý klid.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑