Události ze dne 18.5.2022

19.05.2022 15:24

Po sedmé hodině ranní se obrátila na městskou policii žena s tím, že u budovy mateřské školy v obci Topol zpozorovala na komunikaci ležící uhynulé zvíře. Hlídka tohoto ježka vyzvedla a následně jej dopravila do areálu technických služeb v Sečské ulici, kde ježka uložila do speciálního mrazicího boxu, odkud bude vydán k odborné likvidaci.

V 9.54 hodin byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, neboť na tamním parkovišti občan zpozoroval stojící automobil, v jehož interiéru spali neznámí bezdomovci. Hlídka v uvedeném vozidle zastihla dvě osoby, z nichž jedna byla majitelkou příslušného automobilu. Protože strážníci v jejich počínání protiprávní jednání neshledali, následně odjeli.

Minutu před polednem bylo oznámeno na linku 156, že na Palackého třídě stojí odstavený nákladní automobil. Hlídka kontaktovala jeho řidiče, jenž uvedl, že u vozidla došlo k technické závadě, a dodal, že vyčkává na příjezd odtahového automobilu.

Ve 13.43 hodin vyjeli strážníci do Městského parku, protože v tamní administrativní budově spal na chodbě bezdomovec. Hlídka dotyčného muže, jenž byl v podnapilém stavu, avšak orientován místem i časem, z objektu vykázala.

Po čtrnácté hodině informoval městskou policii pracovník ostrahy hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, že před jejich prodejnou se zdržují dva bezdomovci, již mají okolo sebe nepořádek a pokřikují na zákazníky. Po příjezdu hlídky tito lidé své okolí uklidili a následně byli vykázáni.

Ve 14.27 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že v Husově ulici zaregistroval cizí automobil, jenž stál neoprávněně na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy. Hlídka na tento automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O dvacet minut později bylo oznámeno na linku 156, že v Městském parku spí na zemi neznámý bezdomovec. Hlídka dotyčného muže po probuzení z místa vykázala.

V 15 hodin obdržela městská policie informaci, že u jednoho z rodinných domů ve Slovenské ulici vychází z okna hustý dým, přičemž je pravděpodobné, že uvnitř této budovy došlo k požáru. Při příjezdu strážníků k uvedenému domu popsané situaci nic nenasvědčovalo, proto hlídka kontaktovala jeho obyvatelku, jež uvedla, že během vaření pokrmu došlo ke vznícení oleje v pánvi, přičemž stihla duchapřítomně zareagovat, proto ke škodě na majetku ani na zdraví nedošlo a zásahu hasičů nebylo třeba.

Před osmnáctou hodinou byli strážníci přivoláni do Soukenické ulice, neboť tam místního občana oslovila starší neznámá žena, jež působila zcela dezorientovaně a zmateně. Po jednání hlídky s dotyčnou občankou vyšlo najevo, že na uvedeném místě již delší dobu vyčkávala na svého přítele, jenž odešel vyzvednout finanční hotovost. Vzhledem k tomu, že přicestovala z daleka a v Chrudimi se neorientuje, pojala obavu, zda se s dotyčným mužem ještě vůbec setká. O chvíli později se její přítel dostavil na místo a společně odešli pryč.

Ve 20.29 hodin upozornila městskou policii žena, že u nemocnice ve Václavské ulici leží pod lavičkou zřejmě bezdomovec. Po příjezdu strážníků dotyčný muž vstal a orientovaný místem i časem usedl na lavičku.

Po dvacáté první hodině bylo oznámeno na linku 156, že v ulici V Hliníkách stojí neoprávněně cizí automobil na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy, a dále, že v uvedené ulici parkují některé automobily v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na všech těchto patnáct vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 22.34 hodin vyjeli strážníci do nemocnice ve Václavské ulici, jelikož se tam bezdůvodně zdržoval bezdomovec, jenž odmítal toto zdravotnické zařízení opustit. Hlídka dotyčného muže, jenž tam byl téhož dne ošetřen, po konzultaci se zdravotnickým personálem z nemocnice vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑