Události ze dne 18.8.2020

19.08.2020 10:44

V 13.48 hodin oznámil občan na linku 156, že v Havlíčkově ulici se pohybují dva bezdomovci, kteří zde dělají nepořádek, jsou hluční a pokřikují na kolemjdoucí. Strážníci zde bezdomovce, muže a ženu, nalezli, po jednání s hlídkou byli z místa vykázáni. Žádný nepořádek nebyl na místě zjištěn. Tím však výjezdy městské policie na tuto dvojici nekončily. O necelé tři hodiny později prověřovala hlídka oznámení, ve kterém občan uvedl, že na lavičce pod Myší dírou souloží dvojice bezdomovců. Při příchodu hlídky na místo zde seděla již pouze žena, muž se nacházel opodál. Po poučení ze strany strážníků místo opustili. Do třetice vyjížděla hlídka k této dvojici před osmnáctou hodinou, a to k obchodnímu domu Kaufland, kde měli pokřikovat po kolemjdoucích a požadovat po nich peníze. I odsud byli následně vykázáni.

V 18.41 hodin přijali strážníci oznámení o parkování vozidla na chodníku v ulici Na Větrníku u domu č. p. 1208. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.  

O půl hodiny později se na služebnu městské policie dostavila žena, která strážníkům předala mládě kalouse ušatého. Pták byl umístěn do přepravní klece a následně bude předán pracovníkovi záchranné stanice Pasíčka.

Jen o pár minut později vyjížděla hlídka do ulice Na Ostrově, kde se měl nacházet volně pobíhající pes. Strážníci provedli kontrolu uvedené ulice a přilehlého okolí, žádný volně pobíhající pes nebyl nalezen.

Po dvacáté hodině řešila hlídka další oznámení o špatném parkování, tentokrát mělo ve Smetanově ulici parkovat vozidlo na vodorovném dopravním značení. Stejně jako v předchozím případě, i zde byla na vozidlo umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

Ze Smetanovy ulice hlídka přejela do Štěpánkovy ulice, kde se měl v restauraci nacházet cizí pes. Jelikož majitel tohoto psa sám kontaktoval městskou policii a informoval strážníky o jeho zaběhnutí, nebyl problém s tím, komu psa předat. Pes se tak vyhnul pobytu v místním útulku.

V 22.55 hodin oznámil muž na linku 156, že na parkovišti u obchodního domu Kaufland se provádí nějaké stavební práce, a tím je rušen noční klid. Strážníci šetřením na místě zjistili, že zde firma prováděla drobné opravy komunikace. Při jednání s hlídkou byly již práce ukončeny.

Krátce po třiadvacáté hodině prověřovali strážníci oznámení o rušení nočního klidu, kterého se měla na autobusovém nádraží dopouštět skupina osob. Po příjezdu na místo se zde nacházel pouze jeden muž, který po poučení o době nočního klidu nádraží opustil.

Ve 4.00 hodiny se na strážníky obrátila žena, bydlící na Resselově náměstí, která oznámila, že na domovní zvonek u jejích dveří opakovaně zvoní její bývalý přítel. Hlídka na místě muže zastihla. Ten k celé věci uvedl, že nechápe, proč mu žena neotvírá a proč na něho volá městskou policii. Po jednání s hlídkou z místa odešel.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑