Události ze dne 18.8.2021

20.08.2021 10:36

V 14.31 hodin oznámil občan na linku 156, že u kruhového objezdu u Medlešic odchytl volně pobíhajícího psa. Strážníci na místě od muže psa, zřejmě křížence ohaře, převzali a převezli jej do chrudimského útulku, kde byl v pořádku umístěn do kotce.

Deset minut po osmnácté hodině byli strážníci přivoláni do Fibichovy ulice, kde měla skupina mládeže posedávat na okenních parapetech, po napomenutí ze strany tamního občana měly být tyto děti údajně drzé a hrubé. Hlídka na místě zjistila skupinu deseti dětí, které seděly u dětského hřiště a po jednání s hlídkou z místa odešli. Žádné přestupkové jednání zde nebylo zjištěno.

Krátce po devatenácté hodině prověřovala hlídka oznámení, v němž oznamovatel uvedl, že ve Filištínské ulici neoprávněně parkují vozidla na vyhrazených rezidentních stáních. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním čtyř výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

V 23.08 hodin přijali strážníci oznámení o hlučných bezdomovcích, kteří měli v městském parku hlasitě pokřikovat. Hlídka provedla kontrolu parku, byl zde naprostý klid.

Z parku se hlídka přesunula do ulice U Stadionu, kde měl v domě čp. 716 klepat oznamovatelce na dveře bytu cizí muž, který požadoval odemčení vchodových dveří. Na místě bylo zjištěno, že se jednalo o muže, který zde byl na návštěvě v jednom z bytů a při odchodu z návštěvy zjistil, že jsou vchodové dveře uzamčeny. Dívka, u které byl na návštěvě, mu nezvedala telefon, proto se pokusil doťukat na jiný byt s žádostí o odemčení dveří. Za přítomnosti hlídky dům opustil.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑