Události ze dne 18.9.2023

20.09.2023 14:19

Krátce po jedenácté hodině dopolední řešila hlídka oznámení o špatně parkujících vozidlech v Pobřežní ulici. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním osmi výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

Ve 12.22 hodin se na městskou policii obrátil se žádostí muž, který měl obavu o zdraví své matky. Dle jeho sdělení se jí nemohl druhý den dovolat, a tak měl obavu, zda se jí něco nestalo. Strážníkům se podařilo ženu kontaktovat v místě bydliště. Žena byla v pořádku, uvedla, že pouze ztratila mobilní telefon. Zjištěné informace byly předány synovi.

O půl hodiny později řešila hlídka na základě oznámení špatně parkující vozidlo na Školním náměstí. Vozidlo zde ztěžovalo výjezd z parkoviště. Strážníci umístili za stěrač vozidla výzvu a ještě týž den se na služebnu dostavil řidič vozidla, se kterým byl přestupek vyřešen uložením pokuty.

Následně strážníci prověřovali oznámení o ležícím muži v podchodu v ulici Československé armády. Muž byl po probuzení orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Po jednání s hlídkou z místa v pořádku odešel.

V 14.19 hodin oznámil řidič autobusu, že má na nádraží problém s jedním z cestujících. Na místě bylo zjištěno, že ke slovní rozepři mezi řidičem autobusu a cestujícím došlo kvůli přepravě dětského kočárku. Za přítomnosti hlídky se oba muži domluvili, nic dalšího po hlídce nepožadovali.

Před osmnáctou hodinou prováděli strážníci pěší hlídkovou činnost na autobusovém a vlakovém nádraží. Při tom hlídka nalezla v prostorách vlakového nádraží na lavičce ponechaný mobilní telefon. Ještě týž den se podařilo telefon vrátit jeho majiteli.

V 19.28 hodin oznámil muž na linku 156, že v jedné z firem v Dašické ulici se potácí opilý muž. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o muže ze Slatiňan. Muž byl silně opilý, nebyl schopen provedení dechové zkoušky. Stěžoval si na bolest hlavy, na kterou prý upadl, z úst mu tekla krev, na rukách měl drobné oděrky. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu byla na místo přivolána RZS, která si jej převzala do péče.

Před půl jedenáctou večerní vyjížděli strážníci na vlakové nádraží, kde se měly dle oznamovatele nacházet osoby pod vlivem návykových látek. Tyto osoby prý měly napadat bezdomovce. Situace na nádraží a jeho okolí byla ihned prověřena na městském kamerovém systému, kde nebylo žádné protiprávní jednání zjištěno. Strážníci po příjezdu nalezli na místě dvě osoby, muže a ženu. Oba v klidu seděli a povídali si. Hlídce uvedli, že nikoho nenapadali, pouze se prý pohybovali v prostorách vlakového nádraží. Na místě se nenacházeli žádní bezdomovci, kteří by chtěli věc řešit. Oznamovatel byl poučen, aby v případě opakování konfliktu ihned volal tísňovou linku městské policie.

O půl hodiny později hledali strážníci zatoulaného psa, který se pohyboval v okolí Masarykova náměstí. Pohyb psa monitoroval oznamovatel, který sdělil, že pes zaběhl do Čáslavské ulice. Zde si jej odchytla majitelka, která ho již hledala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑