Události ze dne 19.10.2021

20.10.2021 18:44

Dvacet minut po šestnácté hodině vyjeli strážníci do Fibichovy ulice, neboť v tamním vnitrobloku se zdržovala mládež, jež tam podle sdělení občana činila nepořádek. Hlídka v uvedené lokalitě zastihla děti sedící na lavičce a poslouchající reprodukovanou hudbu. Na žádost strážníků tyto osoby znějící hudbu zeslabily, aby nikoho nerušily. Žádné znečistění veřejného prostranství v jejich okolí ani protiprávní jednání tam hlídka nezaregistrovala.

V 17.45 hodin se na služebnu městské policie na Resselově náměstí dostavil muž, jenž strážníkům předal cizí peněženku, kterou nalezl v Sečské ulici. Hlídka poté tuto peněženku, jež obsahovala doklady a finanční hotovost, odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

O deset minut později bylo oznámeno na linku 156, že na dětském hřišti u jednoho z domů v ulici Na Ostrově se zdržují bezdomovci a narkomané, již tam močí, pijí alkohol a činí nepořádek. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak na uvedeném místě ani v okolí tyto osoby nezaregistrovala.

V 17.59 hodin se obrátil na městskou policii se žádostí o pomoc muž, jenž se obával vystoupit z prodejny čerpací stanice v Dašické ulici, neboť měl obavu, že dva jemu známí muži, postávající venku, jej chtějí fyzicky napadnout. Strážníkům po příjezdu dotyčný člověk sdělil, že mezi ním a zmíněnými osobami došlo předtím ke slovní rozepři, tudíž předpokládal, že bude fyzicky napaden. Hlídka poté jednala s příslušnými muži, již uvedli, že dotyčnému člověku během jejich sporu nikdo z nich újmou na zdraví nevyhrožoval. Jakmile se celá věc vysvětlila, oznamovatel dalšího šetření po strážnících nežádal a z čerpací stanice v pořádku odešel.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑