Události ze dne 19.11.2022

21.11.2022 14:58

V 7.15 hodin vyjeli strážníci do Široké ulice, protože v tamním domě přespával bezdomovec. Hlídka po příjezdu dotyčného muže z budovy vykázala.

Před čtrnáctou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že ve Slatiňanech u okružní křižovatky volně pobíhá pes. Strážníci uvedené místo i jeho okolí prověřili, avšak uvedené zvíře tam nezaregistrovali.

Ve 14.12 hodin upozornila městskou policii občanka, že na pozemní komunikaci nedaleko obce Rabštejnská Lhota stojí v nepřehledné zatáčce automobil. Strážníci tuto informaci prověřili, přičemž shledali, že uvedené vozidlo je řádně označeno výstražným trojúhelníkem a stojí v úseku, kde neohrožuje bezpečnost a plynulost silničního provozu. Dotazem přes PČR hlídka poté ověřila, že ponechání tohoto automobilu na uvedeném místě jeho řidič řádně oznámil Policii ČR.

Třicet minut po sedmnácté hodině byli strážníci přivoláni do Hradištní ulice, protože tam některá vozidla stála v místě, kde je to zakázáno dopravní značkou. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 17.51 hodin oznámil prostřednictvím tísňové linky obyvatel ubytovny v Moravské ulici, že je obtěžován jiným ubytovaným člověkem, jenž neustále klepe rukou na dveře jeho pokoje. Strážníkům poté oba muži shodně uvedli, že osobní spor si před příjezdem hlídky vzájemně vyříkali a dodali, že nežádají žádného dalšího šetření. Strážníci poté odjeli.

Po devatenácté hodině kontaktovala městskou policii žena s tím, že v Pardubické ulici zpozorovala volně pobíhajícího psa, jenž utíkal směrem k tamní restauraci. Hlídka prověřila příslušnou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Ve 2.25 hodin vyjeli strážníci do Tovární ulice, protože tam u komunikace ležel zřejmě opilý muž. Hlídka v dotyčném sedícím člověku zjistila místního muže bez domova, jenž poté orientován místem i časem vstal a z místa sám odešel.

Po čtvrté hodině ranní bylo oznámeno na linku 156, že v bytovém domě v ulici Na Šancích ruší noční klid hluk, jenž vychází z konkrétního bytu. Při příjezdu strážníků zněl z příslušného bytu zvuk zavírání dveří a televizoru. Hlídka kontaktovala mladého muže, jenž se nacházel uvnitř. Dotyčný člověk uvedl, že je tam pouze na návštěvě, neboť obyvatelé tohoto bytu odešli na oslavu a přislíbil, že zjedná nápravu, aby již nikdo v domě nebyl rušen. Po vyřešení přestupku strážníci odjeli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑