Události ze dne 19.1.2021

22.01.2021 12:30

V 5.15 hodin bylo na městskou policii oznámeno, že v blízkosti pošty na Resselově náměstí se nachází pes rasy německý ovčák. Hlídka na místě zjistila, že pes je očipován, ale v databázích registrů nebylo číslo čipu nalezeno. Pes tak byl převezen do místního útulku, kde byl v pořádku umístěn do kotce.

V 12.03 hodin přijali strážníci oznámení, že do jedné z prodejen na Palackého třídě chodí otevřeným oknem kočka, která má údajně útočit na personál, když ji chce z objektu odnést. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že kočka se již v prodejně nenachází. Strážníci pomohli pracovnicím prodejny zavřít okno, které podle nich nešlo plně dovřít. Kočka by se tak do prodejny již neměla dostat.

O půl hodiny později vyjížděla hlídka do ulice Cereghettiho, kde měl tamní obyvatele kontaktovat muž s nabídkou odkupu starého nábytku, hraček a hodinek. Ženě se toto jednání zdálo podezřelé, a tak raději přivolala strážníky. Ti provedli kontrolu uvedené ulice a širokého okolí, muž odpovídající popisu nebyl nalezen.

V 14.46 hodin oznámila zaměstnankyně prodejny Billa, že v obchodě došlo ke krádeži zboží. Muž, který měl zboží odcizit, z prodejny odešel. Strážníci na místě jednali s pracovnicí ostrahy, ta uvedla, že se v prostoru prodejny nacházel muž, o kterém se domnívali, že zde něco odcizil, s jistotou to však nemohla potvrdit. Za přítomnosti hlídky byl zhlédnut záznam z kamer umístěných na prodejní ploše, kdy nebylo zjištěno, že by muž skutečně něco odcizil.

V 16.03 hodin oznámila žena na linku 156, že v ulici U Stadionu, u domu č. p. 721, parkuje neoprávněně vozidlo na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel vozidla, toho se však nepodařilo žádným způsobem kontaktovat. Na vozidlo tak byla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

K dalšímu případu špatného parkování byli strážníci přivoláni krátce po půl šesté, kdy v prostoru autobusové zastávky na Palackého třídě měla parkovat vozidla. Na uvedeném místě však nebylo žádné parkující vozidlo nalezeno.

S poněkud zvláštním oznámením se na strážníky obrátila žena dvě minuty před půlnocí. V oznámení si stěžovala na vyjící psy. Mělo se jednat o psy z Koželužské ulice. Strážníci provedli kontrolu uvedené ulice a přilehlého okolí, žádné vytí psů nebylo zaregistrováno.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑