Události ze dne 19.12.2022

20.12.2022 14:11

V 8.27 hodin přivolala strážníky na Palackého třídu žena, jež v tamní autobusové zastávce zaregistrovala zřejmě opilého muže, jenž nereagoval na podněty kolemjdoucích lidí. Protože dotyčný člověk se strážníky nespolupracoval, nebyl schopen vykonat orientační dechovou zkoušku na alkohol a nemohl prokázat svoji totožnost, hlídka jej předvedla na PČR za účelem zjištění jeho totožnosti. V tu chvíli se tento muž začal chovat agresivně a snažil se napadnout zasahující strážníky, proto byla hlídka nucena vůči němu použít donucovacích prostředků – hmatů, chvatů – a následně na jeho horní končetiny přiložila služební pouta. Po zjištění totožnosti byl dotyčný místní muž přepraven služebním vozidlem na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař, s ohledem na čtyři promile alkoholu v jeho krvi, rozhodl, že tento člověk bude hospitalizován v nemocnici. Strážníci jej tedy v pořádku předali do péče zdravotníků a následně odjeli.

Před desátou hodinou kontaktoval strážníky během pochůzkové činnosti občan s tím, že v Lázeňské ulici nesprávně parkuje automobil, jenž tam komplikuje projetí nákladnímu vozidlu provádějícímu zásobování. Hlídka zjistila majitelku uvedeného automobilu, avšak kontaktovat dotyčnou ženu se jí nepodařilo, proto na její vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Deset minut po poledni vyjeli strážníci na náměstí U Vodárny, kde občan zpozoroval nesprávně stojící automobily, již ostatním vozidlům komplikovaly jízdu. Hlídka na tomto náměstí zastihla jeden stojící automobil, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 12.20 hodin informoval městskou policii muž o tom, že u jednoho z domů na Tyršově náměstí stojí neoprávněně cizí automobil na parkovacím místě určeném pro vozidlo invalidy. Hlídka u příslušné budovy shledala hned dva automobily nesprávně stojící na vyhrazených parkovacích místech, proto na oba umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

O osmnáct minut později bylo oznámeno na linku 156, že v okolí bývalé prodejny potravin v Tovární ulici se pohybují tři opilci, již tam činí nepořádek. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak dotyčné osoby u této budovy nezastihla.

Ve 12.47 hodin přivolala strážníky do Revoluční ulice tamní obyvatelka s tím, že její soused jí odmítl vrátit finanční hotovost a choval se k ní neslušně. Po příjezdu hlídky oba tito lidé sdělili, že mezi nimi došlo pouze k nedorozumění, jež se následně vysvětlilo, přičemž dotyčný muž dodal, že zapůjčené peníze vrátí oznamovatelce v lednu, s čímž ona souhlasila. Strážníci obě osoby náležitě poučili a poté odjeli.

Před šestnáctou hodinou obdržela městská policie informaci, že před budovou pošty na Resselově náměstí stojí přímo před vjezdem do dvora dva cizí automobily, jež komplikují projetí poštovním vozidlům. Hlídka na uvedeném místě zastihla jeden automobil, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 17.47 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že poblíž budovy muzea na Školním náměstí obsadily automobily bez příslušného označení všechna vyhrazená parkovací místa. Hlídka na tato čtyři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Třicet minut po osmnácté hodině vyjeli strážníci do Revoluční ulice, neboť tamní obyvatelka sdělila, že v jejich bytovém domě došlo k problému se sousedy, kteří ji nařkli z toho, že napadla neznámého chlapce, čehož si není vědoma. Vzhledem k tomu, že oznamovatelka nebyla schopná strážníkům po příjezdu sdělit, kdo ji obvinil a se kterými sousedy má problém, hlídka dotyčnou ženu poučila a poté odjela.

V 19.10 hodin informovala městskou policii občanka o tom, že u panelového domu na Palackého třídě a také u budovy v ulici Vrchlického opět parkují nesprávně automobily. Hlídka na příslušných místech zaregistrovala dvě stojící vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

O chvíli později obdrželi strážníci informaci z nemocnice ve Václavské ulici o tom, že z jejich zařízení se svévolně vzdálil podnapilý pacient, jehož bude třeba dopravit zpět do nemocnice, aby jej následně bylo možné umístit na odpovídající oddělení. Hlídka dotyčného muže vyhledala v ulicích města a poté jej předala do péče personálu traumatologického oddělení příslušného zdravotnického zařízení.

Krátce po páté hodině ranní bylo oznámeno na linku 156, že v okružní křižovatce v Poděbradově ulici se pohybuje chodec. Hlídka uvedené místo i jeho okolí prověřila, avšak s negativním výsledkem.

V 5.33 hodin byli strážníci přivoláni do Družstevní ulice ve Slatiňanech, protože tam volně pobíhal pes plemene německý ovčák. Hlídka tuto informaci prověřila, ovšem zmíněné zvíře tam nezpozorovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑