Události ze dne 1.9.2021

03.09.2021 10:23

Krátce po deváté hodině ranní byli strážníci přivoláni do obchodního domu Kaufland, kde měla být zadržena osoba podezřelá z krádeže zboží. Hlídka na místě zjistila, že zde žena z Chrudimi odcizila drobné množství zeleniny a ovoce. Ke svému jednání se doznala, přestupek krádeže s ní byl vyřešen uložením pokuty v příkazním řízení na místě.

O dvě hodiny později vyjížděla hlídka do ulice Na Ostrově, kde se měla na chodníku nacházet použitá injekční stříkačka. Strážníci umístili stříkačku do speciálního boxu a odvezli ji na služebnu, odkud bude předána k odborné likvidaci.

V 11.40 hodin oznámil muž na linku 156, že na ubytovně v Moravské ulici se mají údajně fyzicky napadat muž se ženou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že zde došlo pouze ke slovní rozepři, kdy muž, který zde není ubytován, se domáhal setrvání v ubytovně. Po jednání s hlídkou prostory ubytovny opustil.

V 15.18 hodin přijali strážníci oznámení, ve kterém muž uvedl, že v Medlešicích odchytl volně pobíhajícího psa. Ve spolupráci s pracovnicí útulku byla zjištěna majitelka psa, která útěk již předtím nahlásila. Té bylo sděleno, kde se pes nachází. Vzápětí psa vyzvedl její přítel.

Po osmnácté hodině prověřovala hlídka oznámení, že v ulici Tovární se na komunikaci nachází malé kotě. Jelikož bylo na místě zjištěno, že se jedná o velmi malé kotě, bylo po konzultaci umístěno do místního útulku.

V 19.24 hodin bylo na městskou policii oznámeno, že ve vstupní hale nemocnice se nachází opilý muž, kterého nelze vzbudit. Hlídka zde nalezla jednoho z místních bezdomovců, který byl po probuzení z prostor nemocnice vykázán.

Pět minut po jednadvacáté hodině oznámil muž na linku 156, že na balkon jeho bytu v ulici U Stadionu vlezl muž, který zde mlátí do oken. Strážníci zde zjistili, že se jedná o bývalého přítele dcery oznamovatele, který se dožadoval kontaktu s ní. Muž byl hlídkou z místa vykázán. O půl hodiny později se na místo však znovu vrátil a žádal vydání svých věcí, které se měly nacházet v bytě. Mladá žena mu věci vydala, muž vzápětí odešel.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑