Události ze dne 19.2.2021

22.02.2021 00:36

Ve 13.22 hodin upozornil městskou policii občan na to, že na Resselově náměstí parkují vozidla pošty mimo jejich vyhrazená parkovací místa. Strážníci tuto informaci prověřili a následně za stěrače tří automobilů umístili výzvy pro nepřítomné řidiče. Jeden dopravní přestupek vyřešila hlídka s přítomným řidičem na místě.

Po čtrnácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že poblíž křižovatky ulic Malecká a Na Šancích parkuje automobil na chodníku a částečně na zeleni. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Přibližně o třicet minut později vyjeli strážníci do ulice V Hliníkách, protože tam muž nalezl cizí klíče. Hlídka tento nález převzala a odevzdala jej do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.

V 16.09 hodin se obrátil na městskou policii se žádostí o pomoc občan, jenž obdržel zprávu o tom, že jeho otec doma upadl a následně nedokázal vstát ani s pomocí své manželky. Strážníci vyjeli k dotyčnému muži, jemuž po pádu pomohli vstát. Vzhledem k tomu, že tento člověk se cítil v pořádku a přivolání lékařské pomoci odmítl, hlídka poté odjela.

Po dvacáté první hodině byli strážníci přivoláni k okružní křižovatce v Čáslavské ulici, kde měl volně pobíhat pes, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka prověřila uvedené místo a následně celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Dvacet minut před jednou hodinou ranní obdržela městská policie informaci o tom, že v panelovém domě ve Václavské ulici je rušen noční klid hlasitou hudbou a hlukem, jenž vychází z konkrétního bytu. Při příjezdu strážníků byl v uvedené budově klid, přesto hlídka kontaktovala příslušného obyvatele, jenž uvedl, že doma pouze hovořil se svou přítelkyní. Protože protiprávnímu jednání nic nenasvědčovalo, strážníci odjeli.

Ve 3.09 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Husovy ulice, neboť u tamního hotelu parkoval automobil, z jehož interiéru zněla hlasitá hudba. Hlídka jeho řidiče kontaktovala a ten po vyřešení přestupku hudbu ve vozidle vypnul.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑