Události ze dne 19.2.2022

21.02.2022 12:42

Krátce po půl druhé odpolední bylo na městskou policii oznámeno, že v Novoměstské ulici je uvolněný kryt lampy veřejného osvětlení. Závada byla nahlášena pracovníkovi technických služeb, který přislíbil připevnění krytu.

O půl hodiny později oznámila žena na linku 156, že na domě v Podfortenské ulici jsou uvolněné okenice u opuštěného domu. Žena měla obavy, aby nedošlo k úrazu kolemjdoucích. Strážníci zjistili majitele uvedeného objektu, kterého následně telefonicky kontaktovali. Ten uvedl, že okenice domu zajistí.

V 14.28 hodin přijali strážníci oznámení o volně pobíhajícím psovi v okolí Masarykova náměstí. Hlídka psa spatřila v Pardubické ulici. Bylo provedeno několik pokusů o odchyt, vzhledem k jeho plachosti se jej však nepodařilo odchytnout.

Tři minuty před patnáctou hodinou byla na městskou policii oznámena krádež elektrokola, ke které mělo dojít u prodejny Penny Market ve Václavské ulici. Vzhledem k vysoké hodnotě kola byla na místo přivolána hlídka PČR, která si celou věc převzala k řešení.

V 15.46 hodin se na strážníky obrátila žena, která oznámila, že na parkovišti u obchodního domu Kaufland provádí nějaké osoby sbírku na zdravotně postižené. Dle ní by se mělo jednat o podvodné jednání. Strážníci provedli kontrolu uvedeného parkoviště a jeho okolí, žádné podezřelé osoby nebyly zjištěny.

Pět minut po sedmnácté hodině vyjížděla hlídka na parkoviště k obchodnímu domu Tesco, kde byla nalezena jedna injekční stříkačka. Ta byla posléze umístěna do speciálního boxu a následně bude předána k odborné likvidaci.

O deset minut později řešili strážníci v ulici Čs. armády neoprávněné parkování vozidla na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. Oznámení bylo vyřešeno umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.

V 18.45 hodin požádala Policie ČR z důvodu vytíženosti vlastních hlídek o výjezd strážníků do prodejny Billa, kde se měl nacházet muž, který měl na prodejní ploše popíjet alkohol. Na výzvy k opuštění prodejny údajně nereagoval. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o muže ze Slovenska. Po jednání s hlídkou byl z místa vykázán. Ke stejnému muži vyjížděli strážníci po dvacáté hodině, tentokrát odmítal opustit restauraci v Husově ulici. I odtud byl posléze strážníky vykázán.

Okolo jednadvacáté hodiny prověřovala hlídka oznámení o volně pobíhajícím psovi v okolí Masarykova náměstí. Strážníci provedli kontrolu uvedené lokality, žádný volně pobíhající pes nebyl spatřen.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑