Události ze dne 19.3.2021

21.03.2021 20:03

V 7.12 hodin byli strážníci přivoláni do Novoměstské ulice, protože před tamní garáží parkoval nesprávně cizí automobil. Vzhledem k tomu, že jeho majitele se hlídce nepodařilo žádným způsobem kontaktovat, byla na místo přivolána odtahová služba, jež tento automobil odstranila. Později odpovědný řidič toto vozidlo vyzvedl a po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou v něm odjel.

Šestnáct minut po desáté hodině bylo oznámeno na linku 156, že v Rooseveltově ulici blokuje nesprávně zaparkovaný automobil vjezd na tamní parkoviště. Hlídka kontaktovala řidičku tohoto vozidla, jež po vyřešení dopravního přestupku automobil přeparkovala.

Přibližně o hodinu později vyjeli strážníci do ulice SNP, protože v tamním supermarketu zákazník zpozoroval ve výdejní přihrádce bankomatu nevyzvednutou finanční hotovost. Hlídka tyto peníze převzala a odevzdala je do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.

V 11.49 hodin bylo oznámeno městské policii, že na Tylově nábřeží parkuje uprostřed komunikace cizí automobil, jenž může bránit ostatním vozidlům v projetí touto ulicí. Strážníci u tohoto automobilu zastihli jeho řidiče, jenž vykládal náklad. Tento muž uvedl, že nechtěl parkovat na chodníku. Protože dotyčný řidič přislíbil, že po vyložení zavazadlového prostoru ihned vozidlo přeparkuje, hlídka odjela.

Před šestnáctou hodinou vyjeli strážníci do Široké ulice, neboť tam v řece u budovy peněžního ústavu občan zpozoroval neznámého mladíka. Hlídka prověřila uvedené místo, i jeho okolí, avšak žádnou osobu tam nezastihla.

V 18.05 hodin kontaktoval městskou policii muž s informací, že v Čavisovské ulici parkuje automobil na chodníku. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Přibližně o půl hodiny později požádal strážníky o pomoc obyvatel Hradce Králové, jehož otec bydlí v Chrudimi, a protože s nikým z rodiny nekomunikuje, obával se o jeho zdraví. Hlídka dotyčného muže kontaktovala v místě jeho bydliště a následně vyšlo najevo, že došlo k závadě na jeho mobilním telefonu, proto nekomunikoval. O zjištěných skutečnostech byl poté telefonicky vyrozuměn jeho syn.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑