Události ze dne 19.5.2022

23.05.2022 15:45

V 7.32 hodin kontaktovala městskou policii občanka s tím, že na autobusové zastávce v Poděbradově ulici spí na lavičce dva bezdomovci. Při příjezdu strážníků tito lidé spořádaně seděli a žádného protiprávního jednání se nedopouštěli, proto hlídka odjela.

Deset minut po jedenácté hodině byli strážníci přivoláni na Všehrdovo náměstí, neboť na schodišti u tamní budovy soudu ležel bezdomovec. Vzhledem k tomu, že dotyčný místní muž nedokázal vstát a nekomunikoval, hlídka se jej opakovaně pokusila podrobit orientační dechové zkoušce na alkohol, kterou vzhledem ke svému stavu nebyl schopen podstoupit. Strážníci tohoto člověka dopravili na vyšetření do nemocnice, kde vyšlo najevo, že alkohol nepožil. Po provedeném neurologickém vyšetření službu konající lékařka shledala, že na zmíněných schodech dotyčný muž zřejmě prodělal epileptický či abstinenční záchvat s tím, že jeho další léčba ani hospitalizace není třeba a ze zdravotnického zařízení jej propustila.

Ve 12.34 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u obchodního centra ve Škroupově ulici se zdržuje žena bez domova, jež křičí na kolemjdoucí lidi. Hlídka dotyčnou osobu z místa vykázala.

O deset minut později vyjeli strážníci do ulice Obce Ležáků, protože v tamním supermarketu došlo ke krádeži zboží. Vzhledem k tomu, že přítomná podezřelá žena se ke svému úmyslnému jednání hlídce doznala, strážníci vyřešili její přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem.

Ve 12.46 hodin informoval městskou policii občan o tom, že u budovy školy na Školním náměstí postávají podezřelí lidé. Hlídka na uvedeném místě zastihla trojici místních hlučných lidí, již přišli vyzvednout své děti ze školy. Protiprávní jednání v tomto případě nebylo zjištěno.

Dvacet minut před dvacátou první hodinou byli strážníci přivoláni do Revoluční ulice, neboť tam v jednom z domů zněl z konkrétního bytu křik, jenž rušil ostatní obyvatele. Hlídka kontaktovala odpovědnou ženu, jež uvedla, že pouze okřikla své děti, a přislíbila, že již nikoho rušit nebude. Strážníci dotyčnou občanku poučili a odjeli.

Ve 20.52 hodin oznámila na tísňovou linku obyvatelka Čáslavské ulice, že jakmile otevřela dveře svého bytu, aby došla vyvenčit psa, zaregistrovala na společné chodbě neznámého muže, jenž předtím postával na ulici a sledoval okno jejího bytu. Strážníci dotyčného člověka v uvedené budově ani v jejím okolí nezastihli, proto oznamovatelku poučili, jak má postupovat, pokud by se muž vrátil.

Po dvacáté třetí hodině byli strážníci přivoláni do Městského parku, jelikož se tam zřejmě zdržovala hlučná skupina mládeže, jež rušila noční klid. Hlídka na uvedeném místě zastihla jedenáct studentů, již hlasitě konverzovali po úspěšném vykonání maturitní zkoušky. Tito lidé po vyřešení přestupků park opustili.

Před pátou hodinou ranní se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc řidička, jež nedokázala nastartovat svůj automobil. Hlídka k dotyčné ženě vyjela a její vozidlo pomocí startovacích kabelů uvedla do chodu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑