Události ze dne 19.6.2022

20.06.2022 15:39

Dvacet sedm minut po poledni vyjeli strážníci do sídliště U Stadionu, protože občanka tam zaregistrovala odstavený automobil bez předních kol, v jehož interiéru spal bezdomovec. Hlídka shledala, že uvedené vozidlo má všechna čtyři kola i platnou technickou kontrolu. Muž, jenž se nacházel uvnitř, strážníkům sdělil, že uvedený automobil mu zapůjčil jeho majitel. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka neshledala.

V 19.36 hodin kontaktoval městskou policii pracovník ostrahy hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové s tím, že v jejich prodejně zřejmě došlo ke krádeži zboží. Oznamovatel strážníkům po příjezdu sdělil, že přítomná podezřelá žena několikrát během dne navštívila jejich hypermarket a dodal, že hlédnutím kamerového záznamu z prodejny následně vyvstalo podezření, že dotyčná osoba tam odcizila několik kusů bižuterie. Protože podezřelá žena nedokázala hlídce vysvětlit, kde pořídila sporné šperky, událost strážníci zadokumentovali a spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu Chrudim.

Před dvacátou první hodinou oznámil na linku 156 pracovník supermarketu v ulici SNP, že před vchodem do jejich prodejny stojí na chodníku cizí automobil a dodal, že jakmile řidiče uvedeného vozidla na nesprávné parkování upozornil, jednal s ním arogantně. Vzhledem k momentálnímu vytížení hlídky oznamovatel navrhl, že bude sám v uvedené věci kontaktovat PČR.

Ve 22.30 hodin byli strážníci přivoláni do obce Vestec, neboť tam žena na komunikaci zpozorovala zřejmě zraněnou poskakující sovu, kterou se ji nepodařilo odchytit. Po příjezdu hlídky dotyčné zvíře odskákalo do pole, kde se je strážníkům nepodařilo zaregistrovat.

Deset minut po dvacáté třetí hodině se na městskou policii obrátil obyvatel sídliště U Stadionu s tím, že jeho hlučná kamarádka, jež se delší dobu zdržuje v jeho bytě, odmítá odejít, přestože ji vyzval, aby odešla. Strážníci po příjezdu jednali s oznamovatelem i s přítomnou ženou. Protože dotyčný muž souhlasil s tím, aby jeho kamarádka mohla u něj doma ještě přenocovat, přičemž bylo domluveno, že dotyčná žena jeho byt opustí během následujícího dne, hlídka poté odjela.

V 0.10 hodin oznámil strážníkům muž, že na lavičkách u obchodního centra na Borzně sedí bezdomovci, již se navzájem hlasitě baví. Jakmile hlídka tyto tři polohlasně mluvící osoby poučila o dodržování nočního klidu, vstaly a odešly pryč.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑