Události ze dne 19.6.2023

22.06.2023 16:37

V 7.20 hodin obdržel strážník, vykonávající dohled před přechodem pro chodce na Školním náměstí informaci, že v nedaleké autobusové zastávce spí bezdomovec. Hlídka tohoto člověka, orientovaného místem i časem, po probuzení vykázala.

O čtvrt hodiny později strážníci během hlídkové činnosti zaregistrovali v ulici Čs. armády zaparkovaný automobil s otevřeným okénkem. Hlídka zjistila jeho majitele, jehož se jí však žádným způsobem nepodařilo o této skutečnosti vyrozumět.

V 10.23 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že v Malecké ulici stojí automobil na zeleni. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O půl dvanácté se dostavila na služebnu strážníků místní žena, jež oznámila, že předchozího dne někdo poškodil její zaparkovaný automobil. Hlídka událost zadokumentovala a celou věc následně dořeší přestupková komise při Městském úřadu Chrudim.

Po třinácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že do budovy sociálního zařízení v ulici K Ploché dráze vstoupily dvě podnapilé osoby, jež se nevhodně chovají, přičemž se dožadují umožnění návštěvy jedné z klientek. Hlídka, jež vyjela na uvedené místo, obdržela informaci od oznamovatelky o tom, že zmínění lidé již uvedené zařízení dobrovolně opustili.

V 16.17 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, neboť tam měl kráčející dvojici lidí vyhrožovat neznámý kolem jdoucí muž. Hlídka nejprve kontaktovala oznamovatele a následně vyhledala také dotyčného podezřelého člověka, jenž se nacházel nedaleko. Vzhledem k tomu, že všechny zúčastněné osoby poté uznaly, že se jednalo pouze o slovní rozepři, přičemž nikdo z nich po strážnících nežádal žádného šetření, navzájem se za své jednání omluvily a odešly.

Pět minut před sedmnáctou hodinou se obrátil na městskou policii majitel automobilu, jemuž někdo u zaparkovaného vozidla poškodil zpětné boční zrcátko. Hlídka událost zadokumentovala a spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu Chrudim.

V 16.59 hodin vyjeli strážníci do Palackého třídy, protože na lavičkách u tamního obchodního centra posedávali bezdomovci a křičeli na kolem jdoucí lidi. Vzhledem k tomu, že při příjezdu hlídky dotyční lidé spořádaně seděli, přičemž protiprávního jednání se nedopouštěli, strážníci je řádně poučili a poté odjeli.

Před dvacátou hodinou bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že na Tylově nábřeží sedí na lavičce bezdomovec a dělá tam nepořádek. Jelikož hlídka dotyčného muže shledala orientovaného místem i časem, přičemž v jeho okolí žádné znečistění nezaregistrovala, řádně jej poučila s tím, že jeho okolí bude nepravidelně kontrolovat.

Ve 20.33 hodin obdržela městská policie informaci, že v prostoru vlakového nádraží v ulici Čs. armády se nachází bezdomovec, jenž je hlučný a nevhodně se chová. Hlídka tohoto místního muže z nádraží vykázala orientovaného místem i časem.

Třináct minut před dvacátou první hodinou se obrátil na strážníky pracovník Záchranné zdravotnické služby z Pardubic, jenž požádal hlídku, aby prověřila informaci o tom, že někde v lokalitě pod místním vlakovým nádražím v ulici Čs. armády se podle zřejmě podnapilého oznamovatele nachází jiný opilý muž, jenž může být ohrožen na životě. Strážníci na uvedeném místě zastihli na lavičce sedícího občana, jen byl v mírně podnapilém stavu, avšak orientován místem i časem. Vzhledem k tomu, že se cítil zdravotně v pořádku a lékařskou pomoc nežádal, hlídka poté odjela.

Ve 22.23 hodin byli strážníci přivoláni do Městského parku, jelikož tam hluční bezdomovci měli dělat nepořádek. Hlídka v příslušném parku nikoho nezastihla.

Před druhou hodinou ranní informoval městskou policii anonymní oznamovatel o tom, že v jednom z domů v Revoluční ulici došlo k jeho neshodě s tamním obyvatelem, jenž mu dluží peníze. Strážníci po příjezdu k příslušné budově opakovaně zvonili na domovní zvonek, jenž označil oznamovatel, avšak na toto zvonění nikdo nereagoval. Operátor městské policie se proto pokusil dotyčného člověka zpětně kontaktovat telefonicky, což se rovněž nepodařilo. Protože v uvedeném domě i v jeho okolí byl klid, hlídka následně odjela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑