Události ze dne 19.7.2022

20.07.2022 11:02

Před jedenáctou hodinou dopolední obdržela městská policie informaci, že v ulici Gorkého parkuje před jednou z garáží cizí automobil, jenž jejímu majiteli znemožnil vyjetí vozidlem na komunikaci. Hlídka na uvedený automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče a poté kontaktovala příbuznou jeho majitele, která zařídila jeho neprodlené přeparkování.

V 11.15 hodin byli strážníci přivoláni do Luhanovy ulice, jelikož se tam nacházeli bezdomovci, již se vzájemně dohadovali. Hlídka po příjezdu tyto dvě osoby pro nevhodné chování z místa vykázala.

Přesně v poledne oznámila na linku 156 místní obyvatelka, že došlo k poškození fasády jejich garáže. Hlídka prověřením této informace shledala, že stejnou událost dotyčná žena oznámila městské policii již před několika dny, proto kontaktovala jejího syna, jenž svou matku omluvil a dodal, že jako majitel uvedené garáže si je vědom toho, že její omítka opadala stářím, nikoli cizím zaviněním.

Krátce před patnáctou hodinou vyjeli strážníci do křižovatky ulic Gorkého a Strojařů, neboť tam nesprávně parkoval automobil. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 15.26 hodin informovala městskou policii pracovnice supermarketu v ulici SNP o tom, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v uvedeném supermarketu zastihli místní podezřelou ženu, jež se ke svému úmyslnému jednání doznala, proto hlídka její přestupek proti majetku vyřešila na místě pokutovým příkazem. Zadržené zboží dotyčná občanka dodatečně uhradila a odnesla.

O několik minut později oznámil občan prostřednictvím tísňové linky, že u okružní křižovatky v Čáslavské ulici zaregistroval na zemi ležícího místního bezdomovce, jenž nekomunikoval, přičemž nebylo vyloučeno, že se při pádu udeřil do hlavy. Vzhledem k momentálnímu vytížení hlídky byla tato informace postoupena k řešení Policii ČR a oznamovateli bylo doporučeno, aby k dotyčnému muži přivolal Zdravotní záchrannou službu.

V 18.17 hodin vyjeli strážníci do sídliště U Stadionu, neboť tam u jednoho z domů parkovaly automobily na chodníku. Hlídka na uvedeném místě shledala celkem sedm vozidel. Na pět z nich umístila výzvy pro nepřítomné řidiče a s přítomnými řidiči dalších dvou vozidel vyřešila přestupky na místě.

Před devatenáctou hodinou kontaktovala městskou policii pracovnice supermarketu v ulici SNP s tím, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v příslušném supermarketu zastihli místního muže, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal, proto hlídka vyřešila jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑