Události ze dne 19.8.2016

22.08.2016 14:48

Přesně v osm hodin oznámila na linku 156 občanka, že v Nerudově ulici sedí bezdomovci, muž a žena, kteří se hrozně hádají. V době příjezdu strážníků na místo se zde již nacházela osádka RZS Pardubického kraje a ošetřovala fyzicky napadenou ženu s bydlištěm v Ústí nad Orlicí, kterou během hádky udeřil její přítel z Chrudimi. Žena i muž byli hlídkou poučeni, že se jedná o návrhový přestupek, spáchaný mezi osobami navzájem sobě blízkými, a jak mohou v celé věci postupovat.

V 8.09 hodin byli strážníci telefonicky přivoláni do objektu DDM na Palackého třídě, kde do areálu zahrady vešel neznámý muž, který se choval divně a odmítal odejít. Hlídka tam zastihla muže z Brna–Veveří, který byl následně z areálu zahrady vykázán.

Po tři čtvrtě na dvě obdržela městská policie telefonické oznámení od muže, že na Resselově náměstí spí na lavičce žena, která se jeví jako silně opilá. Na uvedeném místě seděla žena z Ústí nad Orlicí, která měla na čele starší ošetřené zranění. Jelikož byla orientována místem i časem, schopná samostatné chůze, sama následně odešla.

Ve čtvrt na tři během pochůzkové činnosti zastavili strážníci projíždějící osobní automobil, neboť jeho řidič byl podezřelý z porušení dopravní značky IZ 6a. Muž z Chroustovic se strážníkům prokázal platným občanským průkazem, ale k řidičskému průkazu uvedl, že jej nemá při sobě, neboť doklad zapomněl doma. Nakonec vyšlo najevo, že tato osoba má vysloven platný zákaz řízení. Jelikož vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, celou věc převzala k řešení PČR.

V 16.39 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Slatiňan, kde na příjezdové cestě ke Kochánovickým rybníkům stojí tři zaparkované automobily, které porušily dopravní značku zákaz vjezdu. Hlídka prověřila uvedené místo, ale žádné zaparkované či projíždějící vozidlo zde nebylo zaregistrováno.

Před tři čtvrtě na pět obdrželi strážníci oznámení na lince 156 o podezření na nefunkční či chybějící přenosný semafor na výjezdu ze Slatiňan směrem do Havlíčkova Brodu, kde je z důvodu frézování vozovky provoz řízen kyvadlově. Podle oznamovatele automobily od Slatiňan jezdí neustále a ve směru od Havlíčkova Brodu se tvoří velká kolona vozidel. Hlídka provedla kontrolu, při které nebyla na přenosném semaforu shledána žádná závada. Automobily projížděly uvedeným úsekem kyvadlově v obou směrech.

Krátce po tři čtvrtě na devět večer oznámila na linku 156 obsluha čerpací stanice v Čáslavské ulici, že u jejich benzínové pumpy jeden ze zákazníků natankoval pohonné hmoty a z místa ujel bez zaplacení. Obsluha čerpací stanice poskytla přítomné hlídce kamerový záznam, na jehož základě byla provedena lustrace podezřelého vozidla. Podle registrační značky tohoto vozidla je jeho vlastníkem muž z Lázní Bohdaneč. Celá událost byla strážníky zadokumentována a včetně kamerového záznamu bude předána s podezřením ze spáchání přestupku na přestupkovou komisi MěÚ v Chrudimi k dořešení.

Ve 21.42 hodin oznámil na tísňovou linku 156 anonym, že v ulici Čs. Partyzánů leží opilý muž. Zde se nacházel muž z Heřmanova Městce, který byl orientován místem i časem a zdravotně v pořádku. Z místa odešel sám.

Čtyřicet minut po půlnoci byli strážníci telefonicky přivoláni na Palackého třídu, kde poblíž tamního supermarketu muž bije ženu. Hlídka zde zastihla ženu z Chrudimi, která uvedla, že ji fyzicky napadl její přítel. Zraněná není a lékařské ošetření nežádá. Žena i její přítel ze Sobětuch byli poučeni, že se v tomto případě jedná o návrhový přestupek, a jak mají v dané věci postupovat.

Krátce po jedné hodině ranní bylo telefonicky oznámeno městské policii, že z konkrétního bytu ve Filištínské ulici je slyšet hlasitý křik. Při příjezdu strážníků na uvedené místo se zde již nacházela hlídka OO PČR v Chrudimi, která celou věc řešila.

Před půl pátou se na strážníky obrátil prostřednictvím tísňové linky pracovník taxislužby, neboť poblíž autobusové zastávky v ulici Dr. Milady Horákové leží ve vozovce muž, který má při sobě velkého psa, jenž k němu nikoho nepustí. Při příjezdu hlídky se na místě nacházel muž z Chrudimi, který se snažil ležícímu muži poskytnout pomoc, a tímto psem byl pokousán. V ležícím muži byl zjištěn rovněž Chrudimák, který byl zdravotně v pořádku. Pokousaný muž vyhledal lékařské ošetření. Po zadokumentování bude celá věc předána na přestupkovou komisi MěÚ v Chrudimi k dořešení.

V 5.49 požádal telefonicky o příjezd strážníků obyvatel Palackého třídy, který má před domem své vyhrazené parkovací místo pro invalidy obsazené neznámým automobilem. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po půl sedmé oznámila na linku 156 obsluha čerpací stanice v ulici Obce Ležáků, že v jejich prodejně usnul neznámý muž. Hlídka ve spící osobě zjistila muže ze Ctětína, který byl po probuzení orientován místem i časem a odešel pryč.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑