Události ze dne 19.8.2023

21.08.2023 18:09

Po osmé hodině dopolední se na městskou policii obrátil občan s tím, že na Kopanici se zdržuje podezřelá skupinka opilých mužů, již možná poškozují majetek města. Protože žádné poškození majetku strážníci v uvedené ulici neshledali, přítomné tři osoby, orientované místem i časem, vykázali.

V 8.43 hodin vyjeli strážníci do ulice U Vápenky, neboť tam muž zaregistroval holuba s kroužkem na končetině, jenž nedokázal vzlétnout. Při příjezdu hlídky se uvedený pták vznesl a odletěl pryč.

Dvacet jednu minutu po jedenácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že na lavičce v ulici Čs. partyzánů leží bezdomovec. Hlídka dotyčného místního obyvatele po probuzení z místa vykázala, orientovaného místem i časem.

Před třináctou hodinou byli strážníci přivoláni do ulice Přemysla Otakara, neboť z bytu tamních obyvatel zněla hlučná hudba, jež rušila sousedy. Při příjezdu hlídky zněla hudba z příslušného bytu slabě, přesto jeho obyvatelka, jež právě doma uklízela, hudbu ztišila. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

Ve 13.45 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že v jednom z domů ve Slatiňanech dochází k nezákonnému podomnímu prodeji. Hlídka na příslušné adrese nezastihla podezřelé prodejce, ani obyvatele této budovy.

Pět minut před osmnáctou hodinou oznámila žena prostřednictvím tísňové linky, že u splavu v ulici Pod Kopcem vyprostila z vodního toku zajíce. Hlídka, jež oznamovatelku kontaktovala, obdržela informaci, že během její manipulace se zvířetem se zachráněný zajíc vyškubl a odběhl do polí.

V 18.27 hodin vyjeli strážníci na Borznu, protože na lavičce u tamního obchodního centra se nevhodně chovali bezdomovci. Při příjezdu hlídky u těchto osob již zasahovali policisté, proto strážníci odjeli.

Po dvacáté hodině kontaktoval městskou policii obyvatel ulice V Hliníkách s tím, že na tamním parkovišti zaregistroval odložené cizí klíče od automobilu s konkrétní registrační značkou. Strážníci tyto klíče od muže převzali a poté zjistili majitele příslušného vozidla, jehož přítelkyně je o chvíli později od hlídky převzala.

Ve 21.32 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Novoměstské ulici stojí zaparkovaný automobil s otevřenými dveřmi, v jehož okolí se nikdo nenachází. Strážníci zjistili jeho majitelku a kontaktovali ji. Dotyčná žena se dostavila na místo a své vozidlo řádně zajistila.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑