Události ze dne 19.9.2021

20.09.2021 14:31

Po desáté hodině se na městskou policii obrátil se žádostí o pomoc majitel elektrického invalidního vozíku, jemuž přestal jeho dopravní prostředek na Palackého třídě jet, a tudíž se nemohl dopravit domů. Strážníci na základě této informace kontaktovali pracovnici místního zařízení pro seniory, jež k dotyčnému muži vyslala automobil s nakládací plošinou. Za asistence strážníků byl tento člověk následně dopraven do místa bydliště.

V 12.30 hodin se na služebnu strážníků dostavila žena, jež hlídce sdělila, že u jejího automobilu zaparkovaného na nábřeží K. Čapka někdo poškodil stěrač. Strážníci událost zadokumentovali a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

Krátce po čtrnácté hodině byli strážníci přivoláni do ulice Přemysla Otakara, neboť tam měla skupinka dětí kopat míčem v okolí zaparkovaných automobilů, čímž hrozilo jejich poškození. Hlídka tři přítomné mladíky poučila a odkázala je na nedaleké hřiště.

V 14.20 hodin bylo opět oznámeno městské policii, že v ulici Přemysla Otakara dětí pokračují ve hře s míčem v okolí zaparkovaných vozidel. Strážníci kontaktovali tři přítomné mladíky, kteří při příjezdu hlídky seděli a povídali si, přičemž vyloučili, že by kopali míč v okolí automobilů. Strážníci tyto osoby poučili a následně odjeli.

Deset minut před šestnáctou hodinou vyjeli strážníci do Fibichovy ulice, jelikož v tamním vnitrobloku se měla zdržovat hlučná mládež, jež tam činila nepořádek. Hlídka na uvedeném místě zastihla skupinu deseti lidí, kteří seděli v klidu na lavičkách. Tyto osoby nekouřily, nepily alkohol a žádného přestupkového jednání se nedopouštěly.

V 19.09 hodin kontaktoval městskou policii obyvatel sídliště U Stadionu s tím, že bývalý přítel jeho dcery poškodil dveře jeho bytu. Po příjezdu strážníků vyšlo najevo, že dotyčný člověk v tomto bytu nejprve popíjel alkohol s bývalou přítelkyní, ale následně mezi nimi došlo ke sporu, přičemž tento člověk před odchodem ve vzteku rozházel vybavení bytu a poškodil vstupní dveře. Hlídka událost zadokumentovala a celou věc následně dořeší přestupková komise.

Přibližně o hodinu později bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Čs. armády parkují dva automobily v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na uvedeném místě zastihla jedno vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomné řidiče.

V 21.35 hodin informoval městskou policii občan o tom, že ve Vestci na tamním mostku přes řeku zastavilo neznámé vozidlo, jehož posádka následně vhodila do řeky nějaký předmět. Hlídka po příjezdu k tomuto mostku prověřila několikasetmetrový úsek řeky, avšak zmíněný předmět tam nezaregistrovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑