Události ze dne 20.1.2016

21.01.2016 10:38

Před osmou hodinou ranní se na chrudimské strážníky obrátil obyvatel Radoušovy ulice se žádostí o pomoc. Oznamovatel uvedl, že z jednoho bytu vytéká voda a hrozí poškození ostatních bytů. Strážníci na místě zjistili, že již došlo k uzavření hlavního přívodu vody. Šetřením bylo dále zjištěno, že se v bytě, ze kterého vytéká voda, může nacházet majitel, který však nereaguje na zvonění a bouchání, jeho mobilní telefon byl nedostupný. Vzhledem k důvodné obavě o zdraví a život majitele bytu byli na místo přivoláni hasiči, kteří provedli otevření bytu. Následně bylo zjištěno, že majitel pouze tvrdě spal. Hlídce uvedl, že je v pořádku. K úniku vody došlo skrze vodovodní baterii. Při otevření bytu nedošlo k žádné škodě na majetku.

Před desátou hodinou dopolední prověřovali strážníci oznámení o parkování vozidla před vjezdem do garáže v ulici Obce Ležáků. Dle oznamovatele se mělo jednat o vozidlo Škoda Fabia. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se zde vozidlo již nenachází.

V 10.10 hodin se na služebnu městské police dostavil mladý muž ze Světlé nad Sázavou, který požádal strážníky o pomoc při hledání pobytu své matky. Jak muž uvedl, bydlela dříve jeho matka v Prachovicích a nyní se má zdržovat na neznámé adrese v Chrudimi. Nakonec muž uvedl, že je v pěstounské péči jiných rodičů a rád by se setkal se svojí skutečnou matkou. Díky místní znalosti strážníků bylo zjištěno, že by matka muže mohla být ubytována na jedné z chrudimských ubytoven. Zde strážníci ženu skutečně našli, a to i s její dcerou. Vzhledem k tomu, že matka souhlasila se setkáním se svým synem, byla hlídkou převezena společně s dcerou (sestrou muže, který požádal strážníky o pomoc) na služebnu městské policie, kde došlo k velmi vřelému setkání, po kterém všichni společně odešli domů.

V 13.55 hodin požádala městskou policii o pomoc zdravotní sestra, která žádala o prověření zdravotního stavu jedné z místních bezdomovkyň, která k nim má docházet do ordinace na ošetření a již delší dobu se nedostavila. Strážníci provedli kontrolu v místě, kde uvedená bezdomovkyně přebývá. Paní byla v pořádku, hlídce sdělila, že si nemocné nohy ošetřuje sama. Dále uvedla, že se o ni starají kamarádi, kteří jí nakupují, chodí řezat dříví a zatápět v kamnech. S tímto zjištěním strážníci z místa odjeli. O výsledku šetření byla posléze vyrozuměna oznamovatelka.

V 14.48 hodin bylo na linku 156 přijato oznámení o špatném parkování v ulici Revoluční. Dle oznamovatelky zde měla parkovat všude na chodnících vozidla, která znemožňují pohyb chodců. Parkování vozidel v uvedené ulici bylo ihned po přijatém oznámení prověřeno kamerovým systémem, kdy bylo zjištěno jediné vozidlo parkující na chodníku. Řidič s vozidlem po několika málo minutách z místa odjel. Při příjezdu hlídky na místo se zde již žádné vozidlo nenacházelo.

Před půl čtvrtou odpolední prověřovali strážníci oznámení o volně pobíhajícím psovi v ulici Dašická. Provedenou kontrolou nebyl žádný pes nalezen.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑