Události ze dne 20.12.2022

23.12.2022 06:51

Před osmou hodinou dopolední upozornil městskou policii občan na to, že na silnici vedoucí na Podhůru zaregistroval ležící usmrcenou srnu. Operátor městské policie tuto informaci předal členovi příslušného mysliveckého sdružení, jenž poté učinil nezbytné kroky.

V 8.01 hodin byli strážníci přivoláni do Malecké ulice, protože tam měl před jednou z garáží nesprávně parkovat cizí automobil. Hlídka v tomto případě na uvedeném místě protiprávní jednání neshledala.

O několik minut později obdržela městská policie informaci, že v Husově ulici stojí neoprávněně cizí automobil na parkovacím místě určeném pro vozidlo invalidy. Hlídka na tento automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 8.49 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v ulici Na Rozhledně stojí automobil na zeleni. Strážníci po příjezdu k příslušnému vozidlu shledali, že parkuje na soukromém pozemku, přičemž kvůli sněhové pokrývce nebylo zjevné, že se jedná o travnatou plochu. Řidič uvedeného automobilu plochu urovnal do původního stavu a hlídka poté odjela.

Po jedenácté hodině se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc řidička, jež nemohla vyjet vozidlem z parkovacího místa na Masarykově náměstí, protože jí v tom bránil cizí nesprávně zaparkovaný automobil. Vzhledem k tomu, že majitelku takto stojícího vozidla se hlídce nepodařilo žádným způsobem kontaktovat, umístila za stěrač jejího automobilu výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 13.58 hodin vyjeli strážníci na Palackého třídu, neboť v tamním supermarketu se zdržoval bezdomovec, jenž odmítl odejít. Hlídka dotyčného muže, orientovaného místem i časem, z prodejny vykázala.

Před šestnáctou hodinou bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že u čerpací stanice v Dašické ulici leží na chodníku bezdomovec. Při příjezdu hlídky dotyčný člověk vstal a orientován místem i časem sám z místa odešel.

Osm minut po osmnácté hodině kontaktoval městskou policii občan s tím, že v Husově ulici stojí na vyhrazeném parkovacím místě určeném pro vozidlo invalidy neoprávněně cizí automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 18.38 hodin byli strážníci přivoláni do Tovární ulice, protože tam měl na komunikaci kráčet vrávorající chodec. Hlídka prověřila příslušnou ulici i její okolí, avšak s negativním výsledkem.

O chvíli později bylo oznámeno na linku 156, že v Malecké ulici stojí neoprávněně cizí automobil na parkovacím místě určeném pro vozidlo invalidy. Strážníci za stěrač tohoto automobilu umístili výzvu pro nepřítomného řidiče a poté kontaktovali jeho majitele, jenž přislíbil, že co nejdříve zajistí jeho přeparkování.

Krátce před devatenáctou hodinou obdržela městská policie oznámení o tom, že na jistém místě ve Vrchlického ulici nesprávně parkují tři automobily. Hlídka na tato vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 22.55 hodin vyjeli strážníci do Revoluční ulice, jelikož se tam nacházel neznámý muž, jenž tloukl rukou na okno tamního bytu. Hlídka uvedenou ulici prověřila, avšak s negativním výsledkem. O chvíli později kontaktoval městskou policii opět oznamovatel, jenž tentokrát uvedl, že dotyčný člověk vstoupil do jednoho z bytových domů, kde zřejmě hodlá přespat na společné chodbě. Strážníci podezřelého muže následně vyhledali a z budovy jej vykázali.

Deset minut před půlnocí strážníci během pochůzkové činnosti v Revoluční ulici zaregistrovali hlasitě znějící hudbu, jež vycházela z tamního domu. Hlídka kontaktovala odpovědného člověka a přestupek s ním na místě vyřešila.

Ve 23.59 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v půdních prostorech domu v Revoluční ulici se zřejmě zdržuje jistý muž, jenž tam dělá hluk. Strážníci dotyčného člověka zastihli před uvedenou budovou ve společnosti kamarádů. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka neshledala.

Po šesté hodině ranní informoval městskou policii občan o tom, že ve Vrchlického ulici parkuje automobil v místě, kde by mohl poškodit vodovodní šachtu. Před příjezdem hlídky uvedené vozidlo z místa zřejmě odjelo.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑