Události ze dne 20.6.2022

22.06.2022 12:55

Po osmé hodině dopolední obdržela městská policie informaci o tom, že v ulici Dr. Bartůňka venčí občan svého psa na volno. Hlídka dotyčného muže náležitě poučila a jeho přestupek na místě vyřešila.

V 8.40 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Bohuslava Martinů, neboť tam parkoval automobil přímo v křižovatce. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Sedmnáct minut po poledni bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Přemysla Otakara stojí na parkovacím místě vyhrazeném pro automobil invalidy vozidlo bez příslušného označení. Strážníci uvedený automobil prověřili, avšak protiprávní jednání v jeho případě neshledali. Jelikož opodál se nacházelo vozidlo stojící na zeleni, hlídka za jeho stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 15.20 hodin se na městskou policii obrátil se žádostí o pomoc obyvatel sídliště U Stadionu, jenž uvedl, že přítelkyně odmítla opustit jeho byt, přestože tam nemá trvalé bydliště a její přítomnost tam nadále již není žádaná. V přítomnosti hlídky dotyčná žena zabalila své věci a v klidu byt oznamovatele opustila.

O chvíli později vyjeli strážníci do Michalského parku, protože tam občanka zaregistrovala volně pobíhajícího psa, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka prověřila uvedené místo i jeho okolí, avšak zmíněné zvíře tam nezaregistrovala.

V 17.08 hodin kontaktovala městskou policii občanka s tím, že u jedné z budov v ulici Dr. Václava Peška právě postává žena, jež tam venčí své psy na volno. Hlídka na uvedeném místě dotyčnou osobu nezastihla.

O čtyři minuty později následovalo oznámení o tom, že v ulici V Hliníkách se nachází bezdomovec, jenž u jednoho z domů prohledává obsah kontejneru na odpadky. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak dotyčného člověka tam nezaregistrovala.

V 17.25 hodin informovali městskou policii občané, že po průtrži jsou na území města vyvrácené stromy. Strážníci se následně během večera ve spolupráci s hasiči podíleli na odstranění následků kalamity a ve třinácti případech pomocí technického prostředku vytýčili nebezpečný prostor, do něhož zakázali z bezpečnostních důvodů vstup, aby nedošlo ke zranění osob.

Přesně v osmnáct hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že u restaurace v Topolské ulici se nachází zraněný havran. Hlídka se pokusila zmíněného ptáka odchytit, avšak havran se vznesl a odlétl pryč.

V 18.41 hodin byli strážníci přivoláni na parkoviště u supermarketu na Palackého třídě, kde ležel bezdomovec. Hlídka dotyčného muže orientovaného místem i časem a zdravotně v pořádku z místa vykázala.

Před devatenáctou hodinou se obrátila na městskou policii občanka s tím, že na autobusové zastávce na Palackého třídě se dohadují bezdomovci. Strážníci na příslušném místě zastihli dvojici, muže a ženu, přičemž muž měl poraněný obličej, proto hlídka přivolala Zdravotní záchrannou službu, jež tohoto člověka převzala do péče.

Ve 22.58 hodin obdrželi strážníci od zdravotní sestry informaci o tom, že chirurgický příjem nemocnice ve Václavské ulici svévolně opustil pacient, jenž není v přímém ohrožení života, avšak jehož je třeba dopravit zpět do zdravotnického zařízení. Hlídky následně prověřily ulice města, ovšem s negativním výsledkem.

Krátce po páté hodině ranní bylo oznámeno na linku 156, že u jedné z prodejen ve Škroupově ulici došlo k poškození výlohy. Strážníci na uvedeném místě shledali, že neznámý pachatel dlažební kostkou poškodil skleněnou výplň vstupních dveří, proto kontaktovali majitele příslušné prodejny, jenž po příjezdu zjistil, že z prodejního regálu někdo odcizil motorovou pilu. Hlídka zjistila možné svědky tohoto protiprávního činu a celou událost vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu následně postoupila k šetření Policii ČR, jež se dostavila na místo.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑