Události ze dne 20.7.2022

25.07.2022 15:39

V 9.38 hodin oznámila žena na linku 156, že v ulici Na Ostrově, na parkovacích místech vyhrazených pro služební vozidla pošty, neoprávněně parkují cizí vozidla. Oznámení bylo vyřešeno umístěním dvou výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

Krátce po půl dvanácté prověřovala hlídka oznámení o muži, který měl ležet v parčíku u okružní křižovatky na Bídě. V muži byl zjištěn jeden z místních bezdomovců. Po probuzení byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Po jednání s hlídkou se usadil na lavičku.

Po patnácté hodině vyjížděli strážníci do obchodního domu Albert, kde mělo dojít ke krádeži sudu piva. Šetřením na místě bylo zjištěno, že sud, který patřil tamnímu bistru, byl uložen na chodbě u nouzového východu, odkud ho odcizili již předchozí den dva mladí muži. Celá věc byla na místě zadokumentována a další postup bude odvislý od výsledků provedených šetření.

V 18.18 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení, ve kterém občan uvedl, že v ulici Přemysla Otakara, v domě čp. 637, došlo ke konfliktu mezi dvěma muži. Na místě se nacházel pouze jeden z nich, druhý odešel neznámo kam. Jelikož muž strážníkům sdělil, že nechce celou věc řešit, hlídka z místa odjela.

Dvě následná oznámení se týkala špatného parkování. V prvním případě se jednalo o parkování přívěsného vozíku na veřejné zeleni v ulici Požárníků, v druhém případě řešila hlídka špatně parkující vozidlo ve Fibichově ulici. Stání přívěsného vozíku bylo na místě zadokumentováno a bude dále řešeno, ve Fibichově ulici byla na vozidlo umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

V 23.28 hodin se na strážníky obrátila žena, která oznámila, že v ulici Přemysla Otakara je v jednom z bytů v  domě čp. 611 slyšet hluk a dětský pláč. Hlídka provedla kontrolu uvedené ulice a domu, na místě byl klid. Žádný hluk ani pláč strážníci nezaregistrovali.

Po druhé hodině ranní řešila hlídka na Borzně hádku mezi bezdomovci. Jednomu z nich se nelíbilo, že u něho ostatní sedí na lavičce. Jelikož byli bezdomovci hluční, byli z místa vykázáni.

Ve 4.30 hodin se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc obyvatelka obce Trpišov, neboť její příbuzná doma upadla, přičemž sama jí nedokázala pomoci vstát. Strážníci po příjezdu vyzvedli dotyčnou ženu po pádu nezraněnou a uložili ji na lůžko, kde setrvala v péči oznamovatelky.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑