Události ze dne 20.8.2023

21.08.2023 18:10

Po poledni se obrátily na městskou policii děti s tím, že na cyklostezce vedoucí z Chrudimi do Medlešic se nachází dvě malá opuštěná koťata. Hlídka tato zvířata ponechala na místě, neboť se jednalo o téměř dospělé kočky v dobré zdravotní i výživové kondici.

Ve 13.48 hodin přivolal strážníky do lokality na Skřivánku muž, jenž tam odchytl volně pobíhajícího psa. Hlídka tuto fenu teriéra od oznamovatele převzala a následně ji v pořádku předala do péče pracovnice útulku v Sečské ulici.

Dvacet dvě minuty po devatenácté hodině informovala občanka městskou policii o tom, že v Luhanově ulici volně pobíhá pes mezi zahradami. Strážníci na místě shledali, že zmíněné zvíře se pohybuje na oploceném soukromém pozemku, kde má zajištěný dostatek vody i potravy. Protiprávní jednání v tomto případě nebylo zjištěno.

Ve 20.17 hodin vyjeli strážníci na Palackého třídu, protože za tamním panelovým domem proběhl fyzický kontakt mezi dvěma neznámými mladíky, z nichž jeden krvácel z obočí, přičemž oznamovatelka dodala, že mezi nimi opakovaně došlo k fyzickému napadání. K uvedené budově se dostavila hlídka společně s policisty. Oba mladí muži shodně uvedli, že ke zranění jednoho z nich došlo poté, co zakopl a upadl na zem, s tím, že žádného šetření v uvedené záležitosti nežádají a odcházejí pryč. Po chvíli se však jeden z nich vrátil a po několika siláckých prohlášeních směrem k přítomným složkám udeřil rukou jednoho ze strážníků do obličeje. Hlídka jej proto společně s policisty za použití donucovacích prostředků zpacifikovala a poté přivolala Zdravotnickou záchrannou službu, aby ošetřila napadeného strážníka i útočníka, který byl zasažen slzotvorným prostředkem. Celou věc následně převzala k šetření Policie ČR, a to vzhledem k důvodnému podezření, že mladík svým jednáním spáchal trestný čin.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑