Události ze dne 20.9.2020

23.09.2020 11:10

Krátce po třinácté hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Víta Nejedlého, kde došlo ke konfliktu mezi mladým mužem a slečnou, jež mladík napadl údery dlaní ruky do obličeje. Oznamovatel dodal, že mladá žena následně utíkala pryč a muž jí pronásledoval na jízdním kole. Hlídka prověřila uvedenou ulici i její okolí, avšak tento pár tam nezaregistrovala. Protože kolem jdoucí občan zmínil, že dotyční lidé směřovali zřejmě na Borznu, strážníci prověřili i tuto lokalitu, ovšem i v tomto případě s negativním výsledkem.

V 15.12 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Na Ostrově se nachází zraněná hrdlička. Hlídka uvedené zvíře převzala od oznamovatelky a prozatím je umístila na služebnu městské policie, kde později tuto hrdličku převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

Po šestnácté hodině byli strážníci přivoláni na čerpací stanici v Olbrachtově ulici, neboť tam předešlého dne došlo k tomu, že z prostoru stanice odjel jeden ze zákazníků po natankování pohonných hmot do automobilu bez zaplacení pryč. Po zhlédnutí příslušného kamerového záznamu z této čerpací stanice nic nenasvědčovalo tomu, že by dotyčný řidič jednal úmyslně, proto byla zjištěna totožnost provozovatele příslušného automobilu, jež byla následně poskytnuta obsluze čerpací stanice pro potřeby možného občanskoprávního řízení.

V 19.21 hodin kontaktovala městskou policii žena s tím, že u garáží v Pardubické ulici odchytla velmi malé a nesoběstačné kotě a dodala, že již sama kontaktovala útulek v Sečské ulici, kde přítomná pracovnice přislíbila, že takto ohrožené zvíře do jejich zařízení příjme. Hlídka kotě od oznamovatelky převzala a dopravila je do uvedeného útulku, kde bylo v pořádku umístěno do připravené klece.

Chvíli po dvacáté třetí hodině byli strážníci přivoláni do ulice Na Rozhledně, protože v tamní restauraci křičel muž, jenž rušil obyvatele okolních domů. Hlídka dotyčného člověka v tomto podniku nezastihla, avšak obdržela informaci, že zmíněný člověk je sluchově postižený a proto mluvil velmi hlasitě. Po tomto zjištění strážníci odjeli.

Ve 3.17 hodin se na městskou policii obrátila se žádostí o pomoc pracovnice zařízení pro seniory v Soukenické ulici, neboť tam došlo k pádu klienta, jemuž tato žena sama nedokázala pomoci vstát. Hlídka muže vyzvedla po pádu nezraněného a uložila jej na lůžko, kde setrval v péči přítomné pracovnice.

  


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑